Rozrywka.Lelum.pl > Programy > To oficjalne! Będzie TRZECI sezon „13 powodów”
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 07.06.2018 17:36

To oficjalne! Będzie TRZECI sezon „13 powodów”

13 powodów
fot. Netflix

Wyprodukowany przez Selene Gomez serial „13 powodów” doczeka się trzeciego sezonu. Obecnie na platformie Netflix możemy oglądać drugi sezon produkcji. Kiedy zadebiutuje trzeci?

„13 Rasons Why” to tragiczna historia borykającej się ze stanami depresyjnymi nastolatki Hannah Baker. Jest to adaptacja  powieści Jaya Ashera wydanej w 2007 roku.

„13 powodów” to serialowy hit

Pierwszy sezon zdobył uznanie nie tylko w oczach młodzieży, ale i krytyków. Aktorka Katherine Langford za rolę skonfliktowanej dziewczyny, decydującej się na samobójstwo zdobyła nominację do Złotego Globu. Miała jednak dużą konkurencję. Przegrała z rewelacyjną Elisabeth Moss, nominowaną za serial „Opowieść podręcznej”.

Jak twórcy „13 powodów” odnoszą się do poruszanej w serialu tematyki?

-Mamy nadzieję, że nakłonimy ludzi do rozmawiania. Jeśli będą potrafili rozmawiać o tym, co spotkało Hannah i Jessicę i o tym, przez co te dzieciaki przeszły, będą mogli też mówić o tym, co dzieje się w ich życiu. By nastąpiła poprawa, potrzebna jest rozmowa.

Chcieliśmy pokazać, że samobójstwo jest okropne, paskudnie i niesamowicie bolesne. Nie ma w nim nic spokojnego ani pięknego. Jest okropne dla samobójcy i dla najbliższych. Chcieliśmy wiernie pokazać tę historię. Ta scena powinna być trudna do oglądania.

Kiedy trzeci sezon?

Trzeci sezon serialu zadebiutować ma w 2019 roku. Podobnie jak dwie poprzednie serie liczyć ma 13 odcinków. Netflix nie ujawnia dokładnych danych streamingowych, jednak skoro zdecydował się na przedłużenie produkcji, musiały one być co najmniej zadowalające. W trzecim sezonie nie zobaczymy już Langford.

Swoją decyzję skomentowała w rozmowie z EW:

-Dla mnie historia Hannah skończyła się w pierwszym sezonie. Drugi jest o tym by pogodzić z jej odejściem mógł się także Clay, dał jej odejść ze swojej głowy. Mogłam mu w tym asystować.

Oglądacie serial „13 powodów”? Jak podoba Wam się debiutujący w tym miesiącu drugi sezon?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rzeczy, które powinna zrobić każda kobieta. Sprawdź, czy nie przegapiłaś czegoś wyjątkowego!
  2. Netflix ogłosił premierę 6. sezonu „Orange Is The New Black”
  3. Zastanawialiście się, po co jest ta mała kieszonka w jeansach? My wiemy!
  4. Nie żyje ikona światowej mody. Popełniła samobójstwo

źródło: terazmuzyka.pl