Rozrywka.Lelum.pl

fot. Ivan Oboleninov z Pexels/canva.com

5 najgorszych snów. Śniła Ci się chociaż jedna rzecz z listy? Numer 4 szczególnie przeraża

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Towarzyszą nam przez całe życie, jednak ich interpretacja jest złożona i bywa niezwykle przewrotna. Od tysięcy lat ludzie wierzą, że sen może być zwiastunem nadchodzącej przyszłości. Przedstawiamy 5 nocnych wizji, które, choć niepozorne, budzą szczególny lęk. 

Towarzyszą nam przez całe życie, jednak ich interpretacja jest złożona i bywa niezwykle przewrotna. Od tysięcy lat ludzie wierzą, że sen może być zwiastunem nadchodzącej przyszłości. Przedstawiamy 5 nocnych wizji, które, choć niepozorne, budzą szczególny lęk. 

Pierwsze senniki powstały już w czasach antycznych, w epoce babilońskiej. Dawniej były uważane za wiadomości od bogów i choć świat pomknął do przodu, we wszystkich kulturach istnieją sny, które uważa się za zwiastuny szczęścia i powodzenia — ale też takie, które budzą głęboki niepokój.

5 nocnych wizji owianych najgorszą sławą. Numer cztery może… spędzić sen z powiek

Kiedy nadszedł XIX wiek, nocne widziadła stały się obiektem zainteresowania psychologów, którzy chcieli raz na zawsze ustalić ich znaczenie. Z badań tych ostatecznie nic nie wyszło, głównie ze względu na różnice kulturowe.

Dziś przypuszcza się m.in., że sny mogą być efektem wytwarzania w mózgu substancji, która stymuluje nasz mózg (a w momencie śmierci uwalnia się w wielkich ilościach). Mimo to, pozostają zagadnieniem tajemniczym i budzącym wiele emocji, a wiele osób zauważa, że bywają mocno związane z tym, co dzieje się w naszym życiu.

Wbrew pozorom najgorsze koszmary, które śnimy zazwyczaj wcale nie posiadają złych konotacji. Przykładowo, leżenie w trumnie jest zdecydowanie pozytywnym zwiastunem i niesie przypływ szczęścia, a nawet wzbogacenia się. Bycie świadkiem katastrofy oznacza, że możemy uniknąć poważnych problemów.

Są jednak sny, przed którymi ostrzegłaby cię każda wróżka. Oto 5 z nich:

Sen o pająku

O ile pająk w mieszkaniu, czy też na ubiorze jest raczej dobrym omenem, ukąszenie przez niego zdecydowanie nie wróży zbyt dobrze. Przy tego typu widziadłach, zazwyczaj radzi się uważać na swoje otoczenie. Istnieje bowiem szansa, że ktoś, kogo uważasz za sojusznika przysłowiowo wbije ci nóż w plecy.

Ujrzenie pająka interpretuje się często, jako symptom naiwności i zbyt bezkrytycznej wiary w dobre intencje innych osób.

Sen o samolocie

Wymarzona przez niektórych podróż do ciepłych krajów, w naszym śnie może wcale nie być pozytywnym omenem. Jeśli w nocy odbywamy z naszych łóżek lot samolotem, zdaniem niektórych możemy przygotować się, że nasze plany spalą na panewce, i to z wielkim hukiem. Podobno widziadła te są zmorą panien młodych i przedsiębiorców.

Gorszych czasów i nieszczęść mogą wypatrywać też ci, którzy zobaczyli, jak samolot spada w płomieniach.

Sen o chodzeniu boso/nago

Chyba każdy choć raz miał w swoim życiu taki sen. Znajdujesz się w pracy lub szkole, w miejscu publicznym, kiedy nagle orientujesz się, że jesteś bez butów, w samej piżamie, lub nawet nago. Nie jest to dobry sygnał, zwłaszcza że według psychoanaliz podobne mary oznaczają kompleksy i brak przygotowania.

Istnieje też jednak interpretacja, według której możemy w najbliższym czasie wpaść w potężne kłopoty finansowe.

Sen o wypadających zębach

O ile wcześniejsze zwiastuny nie wyzwalają aż takich emocji, sen o wypadających zębach stał się wręcz legendarny w swojej grozie i w wielu miejscach na ziemi na jego podstawie wróży się tragedię. Oznacza długoletnie, zatruwające codzienny spokój problemy, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia. W niektórych kulturach widziało to zwiastuje śmierć.

Sen o zakonnicy

W tym przypadku kluczowe znaczenie ma mieć habit, w który jest ubrana. O ile biel jest dobrym omenem, czerń zdecydowanie nie wróży niczego dobrego. Osoby, które w swoich snach widziały siostry zakonne mogą otrzymać przyprawiającą o dreszcze wróżbę. Nagłe podupadnięcie na zdrowiu, ciężka choroba, utrata sił — być może nawet śmierć bliskiej osoby.

Czy kiedykolwiek śniła wam się jedna z tych niepokojących mar?

sen

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa
https://zrzutka.pl/r7mdk6/s/iberion/widget/card/view
Źródło: Iwoman, naszemiasto.pl

Tagi:

Aleksandra Gadzińska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Nowości

Mama odkryła, że w szufladzie syna zalęgły się myszy

Czytaj więcej >

Nowości

Leczyła u dentysty dwa zęby. Zapłaciła krocie

Czytaj więcej >

Nowości

Kobieta miesiącami okradała grób dziecka. Policja ją ujęła i podała szczegóły sprawy

Czytaj więcej >

Nowości

Papierek po maśle ma cenne zastosowania. Wyrzucanie go jest błędem

Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Barbara Ślizowska. W jej dorobku znajduje się wiele medali

Czytaj więcej >

Nowości

Błędna diagnoza lekarzy. Małej dziewczynce amputowano ręce i nogi

Czytaj więcej >