Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > 5 zalet porannego treningu
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 07.06.2018 16:38

5 zalet porannego treningu

Poranny trening
Fot. Unsplash

Poranek. Często nie myślimy wówczas o niczym innym jak przedłużeniu czasu spędzonego w wygodnym łóżku, chociażby o 10 minut. Może jednak warto spożytkować ten czas, zamiast przewracać się z boku na bok? Proponujemy poranny trening.

Poznajcie zalety ćwiczeń wykonywanych wraz ze wschodem słońca. Dobrze by było się od nich uzależnić.

5 powodów, by pokochać poranny trening

1. Wg portalu ScieneDaily poranne ćwiczenia korzystnie wpływają na poziom stresu w organizmie. Po prostu go obniżają, a co za tym idzie, jesteśmy wydajniejsi w pracy. Z pewnością fakt ten zauważą też nasi współpracownicy, co zaowocować może co najmniej polepszeniem z nimi więzi 😉

2. Rano zazwyczaj pijemy kawę. Kto nie lubi, ten decyduję się na herbatę lub inny napój pobudzający. Skoro i tak go pijemy, czemu nie wykorzystać tego faktu przy okazji ćwiczeń. Wg Journal of the International Society of Sports Nutrition picie kawy przed ćwiczeniami pomaga zwiększyć ilość spalanych kalorii, a o to przecież chodzi. Poranny trening będzie zatem bardziej wydajny od wieczornego.

3. Ćwiczenia przed pierwszym posiłkiem pozwalają zwiększyć ilość spalanych kalorii aż o 20%. Wyniki takich badań opublikował portal Sciencedaily. Prowadzi to do wniosku, że po treningu sięgniemy po wartościowe śniadanie. Nie doprowadzimy zatem do palącego głodu, który w porze lunchu czy kolacji często prowadzi do jedzenia bez umiaru. Brzmi logicznie, my czujemy się zachęceni.

4. Skoro już sięgamy po poranny trening, nie chcemy tego zaprzepaścić. Poranny wysiłek wymusza na nas zatem zdrowe nawyki podczas całego dnia. Smoothie zamiast coli, sałatka zamiast harburgera czy chipsy, ale tylko te z suszonych owoców. Apetyt na zdrowy tryb życia jak każdy inny, rośnie w miarę jedzenia. Super sprawa!

5. I wreszcie, zawsze będziemy dostatecznie zmotywowani do umycia włosów. Bad hair day po prostu nam nie grozi;) Skorzysta na tym nasza pewność siebie.

Poranny trening
Poranny trening

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego warto jeść lody? Znamy świetne powody
  2. Sukienki, które musisz mieć w swojej szafie!
  3. Beauty porady od Meghan Markle. Musisz to znać!
  4. 16 słodkich pupili, które skradły serca gwiazdom [ZDJĘCIA]

źródło: cosmopolitan.com