Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > „Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego. Powiedziała, że praca jej się nie opłaca”
Karina Sulich
Karina Sulich 14.01.2020 22:05

„Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego. Powiedziała, że praca jej się nie opłaca”

500+
pixabay.com

500 plus ma pomagać w wychowywaniu dzieci, jednak jak widać, program przez wielu rodziców traktowany jest jako główne źródło dochodu. Ostatnio jedną z Facebookowych grup wstrząsnęło wyznanie pewnej kobiety. Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego. Powiedziała, że praca jej się nie opłaca — napisała internautka, pytając o opinie koleżanki z grupy.

Historię, którą jedna z kobiet postanowiła podzielić się na Facebooku, śmiało można określić mianem kontrowersyjnej. Zaledwie kilka zdań wywołało prawdziwą lawinę komentarzy i podzieliło członków grupy na dwa obozy. Jedni podzielają zdanie siostry inni wykazują szczerą pogardę wobec takiego zachowania, a komentarzy ciągle przybywa!

Moja siostra ma 3 dzieci. Żyje z 500+ i alimentów od byłego

Trójka dzieci w wieku 5, 11 i 12 lat. Rozwód i brak pracy. Tak, przynajmniej z opowieści siostry, wygląda życie pewnej kobiety, która 500 plus oraz alimenty traktuje jako główne źródło dochodu. Z opisanej historii wynika, że kobieta nie tyle, co nie pracuje, ale i wyręcza się swoimi dziećmi. Twierdzi, że nie stać ją na opiekunkę, dlatego starsze rodzeństwo zajmuje się najmłodszym bratem kiedy ta wychodzi na zakupy lub „załatwia swoje sprawy”.

Z historii opisanej przez siostrę kobiety, wydaje się, że w ich domu naprawdę niczego nie brakuje. Bezrobotna matka ma czas i pieniądze, aby zabierać dzieci do kina i wychodzić na długie wieczory, podczas kiedy jej córka oraz dwóch synów jest pod opieką ojca.

– Nie wiem jak do niej przemówić. To są pieniądze na dzieci, a nie jej zachcianki! Powiedziała, że za mniej nie kiwnie nawet palcem a jej pracą jest bycie matką…opadły mi ręce! – żali się bezradna kobieta i prosi o wyrażenie swojego zdania koleżanki z grupy.

Tak zaciętej dyskusji raczej się nie spodziewała.

Gorąca dyskusja

Grupa wręcz natychmiastowo podzieliła się na dwa obozy. Jeden z nich nie zostawił na matce suchej nitki. Kobiety wręcz krzyczały w swoich wypowiedziach, by czym prędzej wzięła się do roboty i nie żerowała na 500 plus oraz alimentach, które ma trafiać nie do niej, a do kieszeni jej dzieci. Drugi obóz za to pochwalał jej zachowanie. Użytkowniczki otwarcie przyznawały, że 500 plus i alimenty za trójkę dzieci to wystarczający dochód, i postąpiłyby w jej sytuacji tak samo. Co wy myślicie na ten temat?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus

Podczas nieobecności kobiety najmłodszym bratem zajmuje się starsze rodzeństwo.

500 plus

Co uważacie o zachowaniu matki? Czy 500 plus i alimenty można traktować jako pensję?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. 14-latka zmarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła rodzicami, teraz ostrzegają innych
  4. Nie żyje aktor znany z uwielbianego serialu. Popełnił samobójstwo
  5. Oto prawdziwe nazwiska polskich gwiazd. 7 największych zaskoczeń
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni