Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czy będą nowe programy podobne do 500 plus? Słowa minister nie pozostawiają złudzeń
Karina Sulich
Karina Sulich 31.01.2020 13:51

Czy będą nowe programy podobne do 500 plus? Słowa minister nie pozostawiają złudzeń

znoszenie obostrzeń
Screenshot youtube.com/Radio ZET

500 plus to temat, który wywołuje wiele emocji. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała poważne zmiany, a jej słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń. Pora pożegnać się z nadziejami na kolejne rządowe programy tego typu i pieniędzmi otrzymywanymi do ręki, podaje pomorska.pl. Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie?

Program państwowy, jakim jest Rodzina 500 plus, ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Funkcjonuje on od 1 kwietnia 2016 roku i z założenia ma pomagać rodzinom wielodzietnym poprzez comiesięczne świadczenie w wysokości 500 złotych na każde dziecko. Wiele osób liczyło, że kwota wzrośnie. Słowa minister Jadwiga Emilewicz nie pozostawiają jednak złudzeń co do rządowych programów. Co z prorodzinną polityką partii rządzącej? Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie?

Na razie nie będzie nowych programów typu 500 plus

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Buisness Insider, nie zostawia zbędnych złudzeń. Do końca 2020 roku zostaną wprowadzone spore zmiany. Między innymi, będziemy musieli pożegnać się z nadziejami na nowe programy typu 500 plus.

Rząd, który stawiał przede wszystkim na politykę społeczną oraz pro-demograficzną zmienia swoje działania. Od tej kadencji, rodziny nie otrzymają kolejnych, bezpośrednich dofinansowań na każde dziecko. Czy wpłynie to na wyniki wyborcze? Co partia oferuje w zamian?

Co zamiast 500 plus?

Zamiast programów 500 plus mają pojawić się inne rozwiązania, przynajmniej tak twierdzi minister Jadwiga Emilewicz, podaje pomorska.pl. Rząd ma zamiar dążyć do tego, by w Polsce, tak jak w Stanach Zjednoczonych czy Francji, zapanowała moda na wielodzietne rodziny.

PIS rezygnuje więc z bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale zapowiada, że pracuje nad nowymi programami, które mają opierać się nie na przyznawaniu pieniędzy a usługach, które będą wspierać wielodzietne rodziny. Zmiany wejdą w życie w 2020 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus

Minister Jadwiga Emilewicz poinformowała o zmianach w programach 500 plus.

kieszonkowe

Rodziny nie będą mogły już liczyć na otrzymywanie kolejnych pieniędzy do ręki. Taki sposób pomocy rządowej ma dobiec końca w 2020 roku. Co dalej?

500 plus

Rząd zapowiada, że wprowadzi nowe rozwiązania. Minister Jadwiga Emilewicz zapewnia, że trwają prace nad nowymi programami, które zamiast pomocy pieniężnej będę opierać się na usługach, które będą wspierać wielodzietne rodziny.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  2. Nagranie Magdy Gessler z Wuhan ścina z nóg. Ukrywana prawda wyszła na jaw
  3. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
  4. Dwóch mężczyzn wzięło ślub w Zduńskiej Woli. Większość Polaków nie ma pojęcia o zaślubinach humanistycznych
  5. Nie żyje uwielbiana aktorka, znaliśmy ją z kultowych seriali. Miała 83 lata
  6. Łzy, żałoba, rozpacz. Córka Magdy Gessler zmarła w tragicznych okolicznościach, po latach restauratorka opowiedziała o wszystkim

źródło: pomorska.pl