Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Posłanka Lewicy: ”Dać ludziom 1500 plus w kwietniu”. 500 plus z góry ma pomóc zwolnionym rodzicom
Karolina Kawecka
Karolina Kawecka 02.04.2020 22:43

Posłanka Lewicy: ”Dać ludziom 1500 plus w kwietniu”. 500 plus z góry ma pomóc zwolnionym rodzicom

500 plus
fot. screen YouTube.com @ Rzeczpospolita TV

Walka z koronawirusem znacząco odbija się na budżecie Polski. Pojawia się coraz więcej pytań dotyczących wypłacania świadczeń socjalnych. Polacy zastanawiają się co z 500 plus, trzynastkami oraz Emeryturą Plus. Zawieszenie programów to jeden z pomysłów ekonomistów na zasilenie polskiego budżetu. PiS twierdzi, że nie ma takiej potrzeby.

500 plus zasila portfele wielu polskich rodzin. Panująca epidemia koronawirusa nadwyręża budżet państwa, dlatego pojawiło się wiele pytań odnośnie świadczenia. Dać ludziom 1500 plus w kwietniu – napisała na swoim Twitterze posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Co z 500 plus?

Na chwilę obecną 500 plus nie jest zagrożone zawieszeniem. Rząd twierdzi, że nie ma potrzeby zawieszać wypłacania świadczeń socjalnych. Co więcej, zapowiedział przeznaczenie 200 miliardów złotych na nowy program – Tarczę Antykryzysową. Świadczenie ma być wypłacane osobom zatrudnionym na umowę zlecenie, umowę o dzieło oraz małym przedsiębiorcom. Osoby te najbardziej odczuwają teraz skutki zawieszenia działalności wielu zakładów pracy.

Inne zdanie na temat wypłat mają polscy ekonomiści. W obliczu propozycji nowego programu rządu, wielką szansę na odbudowę nadszarpniętego budżetu, widzą właśnie w ukróceniu obecnych świadczeń socjalnych.

  1. Okazuje się, że koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Porażające słowa profesora Witkowskiego
  2. Minister zdrowia powiedział co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych
  3. Ojciec córki Kasi Kowalskiej zostawił ją. Ola wyjawiła smutną prawdę o swoim tacie, greckim artyście

Innowacyjny pomysł posłanki Lewicy

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk również nie widzi potrzeby odbierania rodzinom 500 plus. Uważa, że w tych trudnych czasach epidemii, to właśnie duże rodziny najbardziej potrzebują pomocy finansowej. Idzie nawet o krok dalej. Twierdzi, że świadczenia powinny być wypłacone z góry. W kwietniu chce dać rodzinom, nie 500 plus, a 1500 plus. Ten pomysł miałby uchronić Polskę przed późniejszym zadłużeniem.

[…] tysiące rodziców właśnie traci pracę i środki do życia! Państwo musi im pomóc przetrwać najtrudniejszy czas – np. wypłacając 500+ z góry za kilka miesięcy – czytamy na Twitterze.

Lewica uważa, że zamiast na 500 plus i innych świadczeniach socjalnych, powinno się zaoszczędzić na armii. W tym akurat zgadza się ze zdaniem ekonomistów, którzy wśród innych rozwiązań proponują ograniczenie wydatków na F-35. Lewica na swoim Twitterze pisze:

-Kryzys spowoduje spadek dochodów i większe potrzeby wydatkowe. Pieniądze na programy społeczne i wsparcie dla przedsiębiorców można znaleźć w ograniczeniu wydatków na armię.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus

Oto co proponuje Lewica.

500 plus

Posłanka chwali się pomysłem na Twitterze.

wiadomości

Na razie rodziny mogą czuć się bezpiecznie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy
  3. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko
  4. Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów
  5. „Medyczna strefa wojny” Pokazano, co naprawdę dzieje się na szpitalnych korytarzach
  6. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

źródło: superbiz.se.pl