Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > 8 makabrycznych eksperymentów, które przeprowadzono na ludziach. Zgotowano im piekło
Patrycja Staszczyk
Patrycja Staszczyk 29.03.2018 17:10

8 makabrycznych eksperymentów, które przeprowadzono na ludziach. Zgotowano im piekło

Te badania były tak okrutne, że śmiało można je pomylić ze scenariuszem z horroru. Ich uczestnikom zgotowano piekło na ziemi. Przedstawiamy 8 makabrycznych eksperymentów, które przeprowadzono na ludziach.

#1 Eksperyment więzienny

Znany eksperyment, który został przeprowadzony przez grupę psychologów Uniwersytetu Stanford pod przewodnictwem Philipa Zimbardo w 1971 roku. Spośród wszystkich kandydatów wybrano 24 studentów wyróżniających się dobrą kondycją psychofizyczną i brakiem kryminalnej przeszłości. Ostatecznie w eksperymencie wzięło udział 18 osób, a pozostali znaleźli się na liście rezerwowej.

Za tymczasowe więzienie posłużyła uniwersytecka piwnica. Uczestników eksperymentu podzielono na dwie grupy: strażników i więźniów. Już drugiego dnia wybuchł bunt osadzonych. Strażnicy zaczęli traktować ich bardziej surowo. Nie pozwalali wychodzić im do toalety, stosowali przemoc fizyczną. Uczestnicy coraz bardziej wczuwali się w swoje role.

Eksperyment zakończono szóstego dnia, gdyż strażnicy zaczęli dopuszczać się coraz bardziej okrutnych praktyk, np. zmuszania więźniów do czynności homoseksualnych. Zwykłe osoby, które nie dopuściłyby się okrucieństwa, w wyniku eksperymentu stały się potworami.

#2 Monster Study

Eksperyment został przeprowadzony w 1939 roku przez Wendella Johnsona i doktorantkę Mary Tudor. Celem badań było udowodnienie, że na problemy z jąkaniem się u dzieci ma wpływ wysoki poziom stresu. W tym celu wybrano 22 sieroty, 10 z nich miało problemy z mówieniem.

Grupa dzieci z problemami z jąkaniem się była chwalona i nagradzana za błędy w mówieniu. Wmawiano im, że ich problemy są tylko kwestią czasu i na pewno z nich wyrosną. Natomiast dzieci z drugiej grupy były karcone za każdą najmniejszą pomyłkę w wymowie. Wmawiano im, że nawet jeśli się nie jąkają, to na pewno niedługo zaczną.

Dzieci natychmiast stały się strachliwe i odizolowane od innych. Trudno było namówić je do zabawy i mówienia w ogóle. Johnson i Tudor wyrządzili im ogromną krzywdę. Nawet po wielu latach, uczestnicy eksperymentu mieli zniszczoną psychikę i trudności w kontaktach z innymi.

#3 Anioł Śmierci

Josef Mengele, zwany aniołem śmierci, był lekarzem SS w Auschwitz. Wyróżniał się spośród wszystkich niesamowitym okrucieństwem i makabrycznymi pomysłami na swoje pseudomedyczne eksperymenty. Jego głównym obiektem badań były bliźnięta, które poddawano amputacjom, zarażaniu tyfusem, całkowitej wymianie krwi i innym okrutnym praktykom. Trzeba dodać, że badania były przeprowadzane bez znieczulenia.

#4 Laboratorium X

Laboratorium X zostało założone w latach 20. z rozkazu Lenina. Wytwarzano tam trucizny i toksyczne substancje, które miały posłużyć jako broń przeciwko wrogom – przeciwnikom politycznym, uciekinierom, szpiegom. Badania trucizn przeprowadzano na ludziach i zwierzętach.

#5 Projekt awersja

Eksperyment miał miejsce w Południowej Afryce w latach 70. i 80. Badania przeprowadzono na członkach armii w celu wyeliminowania wśród nich homoseksualizmu. Homoseksualne kobiety i mężczyzn poddawano elektrowstrząsom oraz zabiegom „zmiany płci” co w rzeczywistości polegało na chemicznej kastracji tych osób. Ofiarami eksperymentu mogło być nawet 900 osób.

#6 Jednostka 731

Jednostka wojskowa 731 działała w Japonii w latach 1937-1945 pod przykrywką uzdatniania wody. W rzeczywistości miały tam miejsce niewyobrażalne akty bestialstwa. Więźniom wycinano organy bez znieczulenia, zarażano ich dżumą, wykonywano aborcje na wcześniej zgwałconych kobietach, czy zakopywano ich żywcem. Liczba ofiar szacowana jest na nawet 20000 tysięcy osób.

#7 Projekt 4.1

Operacja Castle Bravo miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1954 roku. Polegała ona na detonacji bomby w celu wypróbowania deuterku litu, jako nowego paliwa do broni termojądrowej. Radioaktywny opad skaził okolicę, jednak mieszkańcy wyspy, na której wybuchła bomba nie zostali o niczym poinformowani. Myśleli, że opad to śnieg w wyniku czego zostali dotkliwie poparzeni.

Mieszkańcy zostali ewakuowani dopiero po czterech dniach od wybuchu. Amerykańscy naukowcy dokonywali badań na zarówno żywych, jak i zmarłych ludziach, w celu zdobycia wiedzy na temat skutków opadu radioaktywnego. Dochodziło nawet do tego, że za kilka dolarów sprzedawano zniekształcone martwe płody.

#8 Projekt MKUltra

Ściśle tajny projekt badawczy prowadzony w latach 50. i 60. przez CIA, który miał na celu zbadanie możliwości kontroli ludzkiego umysłu. Uczestnicy badań nie byli świadomi swojej roli. Badania polegały na podawaniu ludziom LSD  oraz poddawaniu bodźcom elektrycznym.

Zobacz także:

  1. Majewski i Deynn WRACAJĄ! Lewandowska wspiera. „Koniec nudy”
  2. Sklepy otwarte w Wielkanoc 2018: Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław
  3. Groźna choroba zakaźna dotarła do Polski! Rośnie liczba zachorowań