Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje Hal Holbrook. Legendarny aktor miał 95 lat
Karol Osiński
Karol Osiński 02.02.2021 16:21

Nie żyje Hal Holbrook. Legendarny aktor miał 95 lat

aktor
fot. By lukeford.net – http://www.lukeford.net/Images/photos4/071209/164.htm, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4293139

Do mediów trafiła tragiczna i bardzo smutna wiadomość. Nie żyje legendarny aktor Hal Holbrook. Laureat wielu prestiżowych nagród odszedł w wieku 95 lat. Przyczyna śmierci artysty nie została podana do informacji publicznej. Zmarł 23 stycznia, jednak ten fatalny fakt dotarł do nas dopiero dziś. Jako pierwszy tę informację przekazał asystent aktora.

Hal Halbrook był aktywny zawodowo przez ponad 60 lat. Widzowie mieli przyjemność oglądać go w takich projektach jak: Ostry dyżur, Chirurdzy, czy Kości. Aktor występował zarówno przed kamerą, jak i na deskach teatralnych.

Nie żyje aktor Hal Halbrook

Swoją karierę aktorską Hal Halbrook rozpoczynał jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym pięciokrotnie zgarnął nagrodę Emmy, czyli tzw. Oscara serialowego. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w The New York Times, którą potwierdził również asystent aktora.

Hal Halbrook po raz pierwszy pojawił się przed publicznością w wieku 29 lat. W branży aktorskiej obecny był przez ponad 60, a najlepiej zapamiętane produkcje z jego udziałem to m.in. Chirurdzy, gdzie zagrał dr. Lewisa Klatcha, Kości, Synowie anarchii, czy Ostry dyżur. Był także aktorem filmowym, teatralnym oraz musicalowym.

Był znany przede wszystkim na Broadwayu, gdzie od 1966 roku grał swoją zdecydowanie najpopularniejszą rolę w postaci jednoosobowego show Mark Twain Tonight. Zgarnął za nią kilka nagród oraz swoją pierwszą nominację do wyróżnienia Emmy.

Z kolei na pierwszą statuetkę przyszło mu czekać do roku 1974, a dostał ją za rolę Abrahama Lincolna, prezydenta USA w miniserialu zatytułowanym nazwiskiem legendarnej głowy Stanów, czyli Lincoln. Następne statuetki powędrowały w jego ręce za role w Portrait of America, The Bold Ones: The Senator, oraz Pueblo.

Kim był Hal Halbrook?

Hal Halbrook był amerykańskim aktorem, który największą sławę zdobył na Broadwayu. Urodził się 17 lutego 1925 roku w Cleveland, jednak zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej spędził w Kalifornii.

Znany był także z takich filmów jak: Siła magnum, Wszystko za życie, czy Wszyscy ludzie prezydenta. Ostatnia z wymienionych produkcji była bardzo ważnym elementem jego życia, ponieważ przedstawiała okoliczności afery Watergate, która została ujawniona kilka lata wcześniej.

Natomiast za rolę w filmie Into the wild dostał nominację do Oscara. Aktor zmarł w wieku 95 lat w swoim domu mieszczącym się Beverly Hills w Los Angeles.

Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni. Więcej szczegółów dotyczących śmierci Halbrooka znajdziecie >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

‚Mark Twain Tonight’ Star Hal Halbrook Dies At 95-Years-Old https://t.co/B3uyAvMmWX #Death #HalHalbrook #MarkTwain pic.twitter.com/jsc5tj0m4T

— Aaron Fernandes (@AaronRFernandes) February 2, 2021

Zmarł aktor Hal Halbrook. Miał 95 lat.

aktor

Aktor był znany z takich produkcji jak: Mark Twain Show, czy Ostry dyżur.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl