Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje kaskader i aktor Remy Julienne
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 24.01.2021 09:04

Nie żyje kaskader i aktor Remy Julienne

dziennikarka
Zdjęcie ilustracyjne, Obraz summa z Pixabay

Nie żyje Remy Julienne, słynny francuski aktor i kaskader. Francuska agencja prasowała podała, że artysta zmarł z powodu powikłań po koronawirusie. Gwiazdor wystąpił w sumie w ponad 400 produkcjach filmowych. Zastępował m.in. Seana Connery’ego i Rogera Moore’a na planie filmów o Bondzie. Miał 90 lat.

Aktor już na początku stycznia trafił do szpitala, gdzie miał przebywać w ciężkim stanie w placówce medycznej w Montargis w centralnej Francji. Remy Julienne wystąpił w ponad 1400 różnorodnych produkcjach: ponad 400 filmach i w przeszło 1000 serialach, programach telewizyjnych oraz reklamach.

Nie żyje aktor Remy Julienne

Remy Julienne zmarł w nocy z 21 na 22 stycznia. Jego organizm nie wytrzymał powikłań po COVID-19. W mediach społecznościowych współtwórcy filmów o agencie 007 podzielili się poruszającym wspomnieniem słynnego kaskadera.

We wpisach w sieci pożegnali go Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, spadkobiercy praw do postaci Jamesa Bonda.

Remy był legendą kina akcji, którą mogliśmy oglądać w tak wielu filmach. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy współpracować z nim przy aż sześciu filmach [o Bondzie — przyp. red.] — napisali.

Dodano, że jego kunszt i innowacyjne podejście zmieniły sposób, w jaki projektowano oraz nagrywano sceny jazdy samochodem. Podkreślono, że zawsze był oddanym członkiem ekipy, który był szanowany i kochany.

Kim był Remy Julienne?

Remy Julienne był francuskim kaskaderem, koordynatorem, asystentem reżysera i aktorem. Zdobył mistrzostwo Francji w motorcrossie z 1956 roku.

Urodził się w 1930 roku. Swoją karierę rozpoczął w 1964 roku na planie produkcji Fantomas. Później zastępował na planach filmowów i seriali takich aktorów jak: Sean Connery, Roger Moore, Alain Delon (którego pierwsza żona niedawno zmarła) czy Yves Monanda.

Julienne był znany ze swoich wybitnych umiejętności kaskaderskich. Podobno żaden wyczyn akrobatyczny nie stanowił dla niego wyzwania. Aktor wystąpił w sześciu odsłonach przygód Jamesa Bonda. Media dodają, że w trzech z nich towarzyszyli mu jego synowie: Dominik i Michael.

Dzieci zmarłego aktora to również wykwalifikowani i zawodowi kaskaderzy, którzy obecnie prowadzą rodzinny interes. Julienne założył szkołę we Francji, aby zapewnić kierowcom i mechanikom samochodowym specjalistyczne umiejętności potrzebne do wykonywania pracy kaskaderskiej. Aktor koordynował również atrakcję Moteurs … Action! Stunt Show Spectacular w Parku Walta Disneya w Paryżu.

Remy Julienne wystąpił również w popularnych francuskich filmach o przygodach Fantomasa, czyli serii Żandarm z Saint Tropez. Jego wyczyny szczególnie zachwycają w odcinkach Żandarm się żeni i Żandarm na emeryturze. Tam popisy Julienne’a były jeszcze bardziej widoczne.

Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która niedawno obiegła media.

Zobacz zdjęcie:

aktor

Nie żyje kaskader i aktor Remy Julienne.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Wikipedia, Onet, Radio Zet