Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Tragiczna wiadomość tuż po świętach. Nie żyje genialny aktor, widzieliśmy go w TVP, TVN i Polsacie
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 28.12.2020 08:17

Tragiczna wiadomość tuż po świętach. Nie żyje genialny aktor, widzieliśmy go w TVP, TVN i Polsacie

Maciej Kossowski
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Nie żyje Mieczysław Morański, znany aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Widzowie mogli go zobaczyć w takich produkcjach jak Adam i Ewa czy Szpital na perypetiach. Najsłynniejszą postacią, której użyczył głosu, był dzielny Gal Asterix. Aktorka związana w warszawskim teatrem Rampa, Kamila Boruta przekazała, że artysta zmarł na COVID-19. Miał 60 lat.

Informację o śmierci Mieczysława Morańskiego przekazał m.in. teatr Rampa. Aktor był z nim związany od 26 lat.

Jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni… Wspomnijcie Go razem z nami! — napisano w mediach społecznościowych.

Nie żyje aktor Mieczysław Morański

14 grudnia koronawirus zabrał nam innego wybitnego artystę Piotra Machalicę. Tym razem z powodu choroby wywoływanej groźnym wirusem odszedł od nas Mieczysław Morański. Tak żegnał go teatr Rampa:

Dotknęła nas równie smutna co i nieoczekiwana wiadomość o śmierci naszego Kolegi i Współpracownika — Mieczysława Morańskiego. Najbliżej w pamięci naszych Widzów znajduje się on jako uroczy i wielobarwny stały bywalec kawiarenki w „Cafe Sax” — pan Czesio, do którego Poetka już na samym wstępie spektaklu mówi, że „każde życie to materiał na książkę”. Dziś, wydaje się, że słowa te były wypowiadane specjalnie z myślą o Nim. — napisano na oficjalnym Facebooku placówki.

Dorobek aktorski Mieczysława Morańskiego jest niezwykle bogaty oraz imponujący. Teatr przekazał, że od 1994 roku artysta przyczynił się do większości sukcesów scenicznych placówki.

Kim był Mieczysław Morański?

Mieczysław Morański był polskim aktorem filmowym, serialowym, teatralnym i dubbingowym. Urodził się w 1960 roku w Warszawie. Zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w wieku 22 lat podczas musicalu Bertolta Brechta „Opera za trzy grosze”.

W 1983 roku udało mu się ukończyć Wydział Aktorski PWST w Warszawie. Przez całą swoją karierę był związanym m.in. z Teatrem Polskim, Dramatycznym, Rampą.

W swoim dorobku telewizyjnym miał na koncie wiele ról w popularnych serialach i filmach. Można go było zobaczyć m.in. w Adamie i Ewie, Szpitalu na perypetiach, Tak miało być, Plebanii, Na wspólnej czy M jak miłość.

Oprócz tego miał bardzo charakterystyczny głos, który nieraz słyszeliśmy w produkcjach dla dzieci i całej rodziny oraz grach komputerowych. Najsłynniejszy dubbingowany przez niego bohater to Asterix, ale użyczył głosu również Chudemu w Toy Story i 100 innym postaciom.

Na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji dot. uroczystości pogrzebowych artysty. Można się jedynie domyślać, że ze względu na pandemię koronawirusa, na ceremonii będzie mogła zjawić się tylko najbliższa rodzina.

Rodzinie oraz bliskim pragniemy złożyć najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

Zobacz zdjęcie:

aktor

Nie żyje Mieczysław Morański.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook