Rozrywka.Lelum.pl

screen youtube.com

Cejrowski o „zdychającym” Alfie Evansie. „Opanuj emocje”

27 Kwietnia 2018

Autor tekstu:

Redakcja Lelum

Alfie Evans to temat numer jeden niemal na całym świecie. Chłopiec, który został odłączony od aparatury podtrzymującej życie, miał nie przeżyć nawet piętnastu minut, tymczasem żyje już kolejną dobę. W programie TVP Info

Alfie Evans to temat numer jeden niemal na całym świecie. Chłopiec, który został odłączony od aparatury podtrzymującej życie, miał nie przeżyć nawet piętnastu minut, tymczasem żyje już kolejną dobę. W programie TVP Info

Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i mocnego stanowiska co do przeciwników „dobrej zmiany”. Dziennikarz i podróżnik postanowił w mocnych słowach po raz kolejny odnieść się do sprawy Alfiego Evansa. Prowadzący programu Michał Rachoń musiał okiełznać nieprzewidywalnego Cejrowskiego.

Alfie Evans: kontrowersyjne słowa Wojciecha Cejrowskiego

Program Minęła 20, składa się z dwóch części. Podczas odcinka z Cejrowskim pierwszym tematem było przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska. Dopiero kiedy panowie przeszli do drugiego temat, zrobiło się gorąco. Alfie Evans i jego historia niezmiennie od kilku dni wzbudza ogromne emocje. Takiej reakcji podróżnika chyba jednak nikt się nie spodziewał:

– Nie ma żadnego uzasadnienia, by nie pomóc temu dziecku. Rodzice musieli przemycać do szpitala maskę tlenową. Nie ma uzasadnienia, dla którego nie można wywieźć tego dziecka do Włoch, gdzie zaoferowano mu pomoc. Mówiono, że dziecko zdechnie po trzech minutach od odebrania maski tlenowej. Nie zdechło – powiedział.

Po tych słowach dziennikarz, który prowadził rozmowę poprosił Cejrowskiego o „opanowanie emocji”. Ten odpowiedział, że cytuje jedynie ojca chłopca, który stwierdził, że jego dziecko zostało potraktowane gorzej niż… pies.

Sprawa chłopca odłączonego od aparatury

Przypomnijmy sprawę Alfiego Evansa, chłopiec kilka dni temu został odłączony od aparatury podtrzymującej jego życie. Zdecydował o tym sąd oraz lekarze ze szpitala, w którym chłopiec był leczony. Mimo protestów rodziców decyzja zapadła.

W sprawę Evansa zaangażował się również rząd Włoch oraz sam Papież Franciszek. Chłopcu zostało przyznane obywatelstwo Włoch, a włoski szpital Dzieciątka Jezus zadeklarował się pomóc chłopcu.

Niestety, sędzia Anthony Hayden odmówił. Przychylił się do opinii lekarzy, którzy stwierdzili, że zmiany w mózgu chłopca są nieodwracalne. Według nich chłopiec jest pozbawiony zmysłu słuchu, wzroku, smaku oraz czucia, a dalsza terapia przytrzymująca życie jest „nieludzka”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rodzina ujawnia: Avicii POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO!
  2. Artur Szpilka z narzeczoną NAGO w CKM! Tego jeszcze nie było
  3. Włoskie miasteczko wyprzedaje domy za 4 złote

źródło: natemat.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Tylko u nas. Anna Lewandowska nie planuje być prowadzącą "Pytania na śniadanie". Ujawniła kulisy pracy w TVP
Czytaj więcej >

Nowości

Dżaneta chciała od mamy 100 zł. Genialna rozmowa matki z córką
Czytaj więcej >

Nowości

Gruchnęły smutne wieści. Po tylu latach córka Maryli Rodowicz rozstała się z ukochanym
Czytaj więcej >

Nowości

Amerykanie przecierają oczy na widok Joanny z "Sanatorium miłości". Tak ubrana jest na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Kurzajewski wciąż szaleje z miłości do Katarzyny Cichopek. Właśnie zdobył się na piękny gest
Czytaj więcej >

Nowości

Pamiętacie Beatę z "Klanu"? Dorota Naruszewicz zniknęła z planu, ale jej życie nie ułożyło się tak, jak tego chciała
Czytaj więcej >
Redakcja Lelum

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]