Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Koniec, podjęto nagłą decyzją. Jedna z najpopularniejszych aplikacji zniknie 31 grudnia. Miliony osób z niej korzystało
Karol Osiński
Karol Osiński 27.12.2020 16:52

Koniec, podjęto nagłą decyzją. Jedna z najpopularniejszych aplikacji zniknie 31 grudnia. Miliony osób z niej korzystało

wiadomość
Fot. NordWood Themes, Unsplash

Aplikacja, z której korzystało miliony użytkowników, 31 grudnia przestanie funkcjonować. Mowa tu o wirtualnym centrum treningowym dla osób aktywnych fizycznie, Endomondo. Firma Under Armour, która od ponad pięciu lat jest właścicielem aplikacji, ogłosiła, że celem takiej decyzji, jest promowanie innego programu. Na szczęście część danych ze znikającej aplikacji będzie można zachować lub przenieść.

Osoby, które regularnie i aktywnie uprawiają sport bardzo często korzystali z Endomondo. Aplikacja umożliwiała zapisywanie osobistych rekordów, przebytych tras, czy wyszukiwanie znajomych. Mimo tego, że wraz z końcem roku przestanie być dostępna do pobrania, to na rynku istnieje kilka podobnych programów.

Aplikacja Endomondo znika z rynku

31 grudnia 2020 roku będzie pamiętną datą dla wszystkich użytkowników aplikacji Endomondo. Program nie będzie już dostępny na rynku, a wraz z nim wszelkie aktualizacje. Taką decyzję podjęła firma Under Armour, która w 2015 roku odkupiła program za 85 milionów euro.

Sama aplikacja powstała w 2007 roku w Danii. Początkowo jej popularność nie była tak ogromna, jak po przejęciu przez amerykańską firmę, jednak z czasem zaczęło z niej korzystać miliony użytkowników. Na ten moment w Sklepie Play widnieje liczba ponad 10 milionów pobrań programu.

Powodem takiej decyzji miało być zachęcenie do korzystania z innej, powstałej przed kilkoma miesiącami aplikacji firmy Under Armour o nazwie MapMyRun, która dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS. Przez trzy miesiące można korzystać z niej za darmo, a następnie każdy miesiąc użytkowania ma kosztować 5,99 dol.

Co istotne, jeżeli chodzi o aplikację Endomondo wszystkie zapisane dane użytkownika znikną dopiero 1 kwietnia 2021 roku. Na szczęście część z nich będzie można przenieść na inne aplikacje.

W tym celu należy uruchomić Endomondo i wejść w zakładkę ustawienia, a następnie pobrać archiwum z danymi. Na stronie programu można znaleźć dokładną instrukcję, jak to zrobić. Niestety osoby z niej korzystające, nie będą mogły przenieść m.in. swoich rekordów, planów treningowych, celów, listy znajomych, czy komentarzy.

Czym jest aplikacja Endomondo?

Aplikacja Endomondo jest programem wykorzystywanym przez osoby aktywnie fizycznie i często wykonujące ćwiczenia ruchowe. Pozwala na rejestrowanie treningów, a także innych czynności fizycznych tj. bieganie, spacer, czy przejażdżki rowerowe.

W programie można znaleźć wiele ciekawostek, takich jak liczba przebiegniętych lub przejechanych kilometrów, czas, w którym się tego dokonało, tempo, tętno, a także liczbę spalonych podczas aktywności fizycznej kalorii.

Przy okazji warto przypomnieć o planowanych innowacjach drogerii Rossmann. Prawdopodobnie już wkrótce zaistnieje możliwość płatności poprzez pewną aplikację w telefonie. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Pozostając przy temacie aplikacji, od 5 grudnia 2020 roku w życie weszły przepisy, które zezwalają na pozostawienie przez kierowców prawa jazdy w swoich domach. Zamiast tego mogą założyć tzw. mPrawo Jazdy w programie mObywatel.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: next.gazeta.pl