Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów
Paulina Rakowska
Paulina Rakowska 02.04.2020 13:23

Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów

darmowe leki
fot. unsplash.com/ Tbel Abuseridze

Apteka i stacja benzynowa od 1 kwietnia działają na innych zasadach niż sklepy i drogerie. W jakich godzinach można robić zakupy w aptece? Czy stacje benzynowe są otwarte? Wyjaśniamy.

31 marca poinformowano nas o nowych rozporządzeniach dotyczących zasad bezpieczeństwa wobec panującej obecnie pandemii koronawirusa. Część z nich weszła w życie już 1 kwietnia, część zaczyna funkcjonować od dzisiaj. Jedna z ważniejszych zmian dotyczy funkcjonowania wszelkiego rodzaju sklepów. Jak będą otwarte apteki i stacje benzynowe?

W jakich godzinach otwarta jest apteka?

Apteka otwarta jest w wyznaczonych przez siebie godzinach. Nie ma żadnego rozporządzenia, które narzucałoby te same godziny pracy dla wszystkich placówek, należy zatem zapoznać się z godzinami otwarcia konkretnej apteki, do której zamierzamy się udać. Trzeba jednak pamiętać o wyznaczonych w nowym rozporządzeniu „godzinach dla seniora”.

„Godziny dla seniora” obejmują czas od 10:00 do 12:00, wówczas w sklepie mogą być obsługiwane jedynie osoby po 65. roku życia. Apteka ze względu na specyfikę świadczonych usług może w tych godzinach przyjmować także inne osoby, ale pod warunkiem, że zakupiony przez nie produkt jest niezbędny do nabycia ze względu na nagłe zagrożenie zdrowia lub życia.

  1. „Szkoła TVP” ruszyła. Nauczycielki nie potrafiły odpowiedzieć na proste pytania, internet bezlitosny
  2. Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarcia
  3. Żeby wejść do sklepu trzeba mieć własne rękawiczki? Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia

W jakich godzinach otwarta jest stacja benzynowa?

Stacja benzynowa jest otwarta z reguły całą dobę, zdarzają się jednak placówki, które nie świadczą usług w ciągu nocy. Zachęcamy zatem do zapoznania się z godzinami otwarcia konkretnej stacji paliw. Co istotne, stacje benzynowe zostały wyłączone z ograniczenia dotyczącego „godzin dla seniora”, możemy zatem bez problemu udać się na stację o każdej porze.

„Godziny dla seniora” obowiązują jednak w każdym sklepie spożywczym oraz budowlanym. Jeżeli nie chcemy tracić czasu i narażać się na niepotrzebne oczekiwanie, należy przestrzegać nowych obostrzeń. Ponadto przed wejściem do każdej placówki powinniśmy zdezynfekować ręce i założyć rękawiczki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

apteka

Osoby powyżej 65. roku życia mają wyznaczony godziny na zakupy także w aptekach. W nadzwyczajnych sytuacjach apteki będą obsługiwać także inne osoby.

apteka

Stacje benzynowe zostają wyłączone z tzw. „godzin dla seniora”.

apteka

Od 2 kwietnia wszyscy klienci muszą robić zakupy w rękawiczkach jednorazowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja w całej Polsce. Zabił ciężarną partnerkę
  4. 8-letnia dziewczynka jest zarażona koronawirusem. ”Objawił się jedynie w postaci lekkiego kataru”
  5. Mops skrzyżowany z husky. Ich szczenięta są przedziwne i jak żadne inne przykuwają wzrok
  6. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?

źródło: businessinsider.com.pl