Rozrywka.Lelum.pl

fot. Hartmut Kosig/canva.com

Atak zimy w Polsce. Niepokojąca prognoza pogody

2 Lutego 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Prognoza pogody na nadchodzące dni jest niepokojąca, wydano komunikaty m.in. na pomorzu i południu Polski. Załamanie będzie nagłe, niektóre województwa muszą szczególnie mieć się na baczności. W tych miejscach zima uderzy najmocniej.

Prognoza pogody na nadchodzące dni jest niepokojąca, wydano komunikaty m.in. na pomorzu i południu Polski. Załamanie będzie nagłe, niektóre województwa muszą szczególnie mieć się na baczności. W tych miejscach zima uderzy najmocniej.

Cieszący się z przedwczesnych symptomów wiosny nie powinni cieszyć się na zapas. Prognozy są zgodne — zamiast ciepła, czeka nas potężny atak zimy. Wydano alerty IMGW.

Prognoza pogody budzi niepokój. Cała Polska odczuje skutki

Wiemy, że na niektórych rodzajach drzew i krzewów pojawiły się już pączki, a w mediach pojawiły się nawet doniesienia o powracających bocianach. Istnieją jednak mocne przesłanki, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, co więcej — szykuje się do ataku.

Prognoza pogody na nadchodzące dni może rozczarować kierowców i wszystkich, którzy z niecierpliwością wyglądają wiosny. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne. W części kraju obowiązują żółte alerty IMGW, jednak w całej Polsce możemy spodziewać się utrudnień.

Jak przekazuje TVP Info, w weekend temperatury nocą mogą osiągnąć nawet dwucyfrowe wartości na minusie. TVN mówi zaś o intensywnych śnieżnych zamieciach w dwóch województwach: śląskim i małopolskim. Mieszkańcy tamtejszych powiatów muszą przygotować się na przyrost pokrywy śnieżnej o 10-15, a nawet 20 cm.

Pozostałe regiony także odczują skutki nagłego powrotu zimy. Prognoza pogody na weekend i najbliższe dni to przede wszystkim duża amplituda temperatur, która sprawi, że na jezdniach i chodnikach może wystąpić niebezpieczne oblodzenie.

Alert pierwszego stopnia wydano dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Opady śniegu, śniegu z deszczem i samego deszczu w połączeniu z mrozem mogą okazać się zabójczą pułapką.

Alerty obowiązują maksymalnie do piątku, jednak w niedzielę znów ma dojść do załamania. Na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce przewiduje się mocne spadki temperatury.

Prognoza pogody
Prognoza pogody

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Polski jasnowidz nie ma wątpliwości. Ma się wydarzyć za kilka miesięcy: „coś wielkiego, co nas przerazi”
    2. Ksiądz wpadł w szał podczas mszy. Dostał sms od parafianki, wideo trafiło do sieci
    3. Nie żyje ceniona dziennikarka. Polacy uwielbiali jej nietypowy głos, miała tylko 66 lat

Źródło: TVN24

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Cudowne nowiny od Natalii Kukulskiej. Pokazała najmłodszą córeczkę
Czytaj więcej >

Nowości

Skiba rozwiódł się i już planuje ślub z 26 lat młodszą. Wyszło na jaw, dlaczego tak im się spieszy
Czytaj więcej >

Nowości

Wszystko zadziało się, gdy Grażyna Torbicka trafiła do szpitala. Była zdumiona, kogo tam zobaczyła
Czytaj więcej >

Nowości

Martyna z "Nasz nowy dom" pokazała w jakich mieszka warunkach. Niepojęte, jej dom nadaje się do remontu
Czytaj więcej >

Nowości

"Niewiele możemy". Biskup na kazaniu zaczął mówić o Marcie Kubackiej, poruszające słowa
Czytaj więcej >

Nowości

Magda Gessler przed chwilą wydała komunikat. Przyznała się do haniebnego zachowania
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]