Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 22.01.2021 18:15

Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Screen Youtube/ Express & Star

Monitoring – zainstalowany w wielu miejscach – może skutecznie odstraszyć od niektórych zdarzeń. Nie wiedziała o tym jednak kobieta jadąca jedną z wind w domu wielorodzinnym – jej zachowanie uchwycić bowiem kamera. Wstrząsające nagranie umieszczono w internecie, internauci nie mgli zaś uwierzyć, co zrobiła dziecku, które było pod jej opieką.

Monitoring, który służy ochronie mieszkańców danego budynku, zarejestrował zatrważające zachowanie. Babcia weszła do windy, nie zdając sobie sprawy z tego, że to, co zrobi, zostanie zarejestrowane. Sprawa została błyskawicznie zgłoszona na policję.

Babcia w windzie: nagranie

Na nagraniu widzimy, że starsza kobieta wchodzi do windy z dzieckiem, które gdy tylko zamykają się drzwi, policzkuje. Dziecko upada, starsza kobieta je szarpie. Malec ma najpewniej około 2 lat, zamiast łez na jego twarzy widać zaskoczenie.

Starsza kobieta dalej szarpie dziecko i stawia je do pionu. Maluch jest posłuszny, w zasadzie nie reaguje i nie broni się. Stoi w bezruchu ze wzrokiem wpatrzonym w starszą kobietę.

Jest popychany, ciągnięty, wypchany z windy, gdy wreszcie dojeżdżają na docelowe piętro. Jak poinformował Głos Wojewódzki, kobietę zatrzymano i wszczęto wobec niej postępowanie.

Nagranie poruszyło Internet

Komentarze, jakie pojawiły się pod nagraniem, nie nadają się do cytowania. Internauci wyrazili swoje oburzenie w najmocniejszych słowach. Przemoc wywołuje skrajne reakcje. Wielu z internautów wyraziło radość, że kobieta została zatrzymana i poniesie konsekwencje swojego uczynku.

Trudno uwierzyć, że taką krzywdę może wyrządzać bliska osoba dziecka. Nagranie okazało się na tyle drastyczne, że zostało usunięte.

Przemoc najczęściej jest zadawana przemyślanie. Wychodząc z windy, babcia prowadzi dziecko jak gdyby nigdy nic, widać jak przez korytarz przechodzi sąsiad. Nie ma pojęcia, co się właśnie stało, nie wie, że właśnie wyrządzono mijanemu dziecku krzywdę i traumę.

Jeśli jesteśmy świadkami przemocy domowej i nie chcemy bądź boimy się poinformować policję, należy pamiętać, że funkcjonuje Niebieska Linia, na którą możemy w pełni anonimowo zadzwonić. Konsultanci podpowiedzą nam jak zachować się w takiej sytuacji. Numer niebieskiej linii: 800-120-002.

Zobacz zdjęcia:

babcia

Kobieta nie zdawała sobie sprawy, że jest nagrywana przez monitoring.

babcia

Dziecko jest otępiałe, w ogóle nie reaguje na uderzenia i szarpnięcia. Maluch mógł być w szoku, lub wręcz być przyzwyczajonym do takiego zachowania swojej opiekunki.

Źródło: TVP

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku? „Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”