Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Korzystasz z aplikacji banku? Jedna z nich może przechwytywać twoje dane, jest odpowiedź placówki
Angelika Bielska
Angelika Bielska 03.07.2020 16:47

Korzystasz z aplikacji banku? Jedna z nich może przechwytywać twoje dane, jest odpowiedź placówki

bank
Fot.pixabay.com
źródło: dobreprogramy.pl
Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, to problem powszechnie znany. Jak się okazuje, aplikacja mBanku zainstalowana na iPhone przechwytuje nasze dane, które wcześniej skopiowaliśmy. Robi to już w momencie jej pobrania.
Aplikacja mBanku
Zapewnił także, że aplikacja jest bezpieczna. Niestety, portalowi dobreprogramy.pl nie udało się dowiedzieć, co ma prawidłowe działanie aplikacji do zawartości naszego schowka.
Problem nie dotyczy aplikacji zainstalowanej na Androidzie. Do tej pory, uważane za bezpieczne Apple, nie odniosło się do sytuacji. Portal dobreprogramy.pl uzyskał jednak informację od Piotra Rutkowskiego – rzecznika prasowego mBanku.
Bank przechwytuje dane?
Jak się okazuje, aplikacja mBank na iOS przechwytuje zawartość naszego schowka. Pojawia się więc pytanie – w jakim celu? Sprawa wyszła na jaw przy okazji aktualizacji systemu do iOS 14. Czy twój bank to mBank? Jeżeli tak, koniecznie przeczytaj!
Sytuacja jest o tyle niekomfortowa, że jest to aplikacja bezpośrednio związana z naszymi finansami. Sprawa wyszła na jaw dzięki systemowi iOS 14, który powiadamia o synchronizacji naszego schowka.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Bank powinien być bezpieczną placówką, podobnie jak bankowe aplikacje, bezpośrednio związane z naszymi finansami. Tymczasem, jak się okazuje, nasze prywatne i poufne dane mogą być w niebezpieczeństwie. Aplikacja mBanku przechwytuje zawartość naszego schowka. W tej sprawie głos zabrali sami przedstawiciele plcówki. Czy mamy się o co martwić?
ZOBACZ TEŻ:
bank
Fot. freestocks, Unsplash

Czy korzystanie z aplikacji mBanku jest bezpieczne?

– Niektóre elementy aplikacji mobilnej mBanku na iOS mogą wykorzystywać funkcję schowka. Jest to niezbędne do prawidłowego działania samej aplikacji w tym systemie – stwierdził rzecznik.