Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Masz konto w banku? Czeka cię niemiła niespodzianka, tysiące Polaków może być stratnych
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 18.06.2020 00:18

Masz konto w banku? Czeka cię niemiła niespodzianka, tysiące Polaków może być stratnych

pieniądze
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Przekazywanie pieniedzy.

Bank może naliczać dodatkowe opłaty za posiadanie rachunku oszczędnościowego. Zmiany są związane z ujemnymi stopami procentowymi. Jak podaje polsatnews.pl, szczególnie ucierpią klienci placówek: PKO BP, Citi Handlowy i EnveloBank, czyli cyfrowa marka Banku Pocztowego, od których będą pobierane opłaty miesięczne za rachunek oszczędnościowy.

Rozwiązania, jakie zostały wprowadzone, wnoszące dodatkowe opłaty są wynikiem obniżenia stopy podstawowej NBP do 0,1 %, a także kryzysu gospodarczego i obniżki stóp procentowych narzuconych przez Radę Polityki Pieniężnej. Oznacza to, że bank komercyjny musi poradzić sobie wprowadzaniem dodatkowych opłat. Co oznacza to dla Polaków? Wielu będzie niezadowolonych.

Bank wprowadza nowe opłaty za konto oszczędnościowe

Jak podaje polsatnews.pl, banki komercyjne nie radzą sobie z obniżeniem stopy procentowej NBP, a to oznacza, że oprocentowanie wielu depozytów w bankach komercyjnych spadło do zera. Placówki finansowe skupiają się więc na tym, by przetrwać. Ich sposobem na dochód jest sprzedaż usług, takich jak kredyty oraz pobieranie dodatkowych opłat od klientów. Co oznacza, że będziemy musieli płacić za konto oszczędnościowe.

I tak za posiadanie konta oszczędnościowego w banku pocztowym, czyli EnveloBank opłata miesięczna wyniesie 1,99 zł. Jeśli klient nie ma konta oszczędnościowego, a tylko rachunek, zostanie pobrane 2,99 zł miesięcznie. EnveloBank wprowadza te opłaty od września.

  1. Małgorzata Rozenek świętuje pierwszy tydzień synka. Henryk miał pamiątkową sesję, zdjęcia zapierają dech
  2. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  3. Smutne kulisy rozstania Rafała i Gabriela z ”Królowych życia”. Sprawa trafiła na policję

Dodatkowe opłaty za posiadanie rachunku

Jeśli posiadasz rachunek w Citi Handlowym, dodatkowa opłata dotyczyć będzie tylko rachunków walutowych w euro dla posiadaczy CitiKonta, Citi Priority, Citigold i Citigold Private Clien.

Polsatnews.pl podaje także, że podobne rozwiązania chce wprowadzić PKO BP, który będzie pobierał 1 zł za posiadanie konta oszczędnościowego. Zdaniem portalu jeśli oszczędności będą niewielkie, trzymanie ich na takim koncie przestaje być opłacalne. Niestety podobnie sytuacja przedstawia się jeśli chodzi o lokaty. Wielu Polaków może być z tego powodu bardzo niezadowolonych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

BANK

Bank będzie pobierał opłaty za konto oszczędnościowe. Kłopotem jest także wzrost inflacji. Najbardziej cierpią ci, którzy mają zaoszczędzone spore sumy pieniędzy. Ich wartość zdecydowanie zmalała.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maryla Rodowicz zdradziła, jaką dostaje emeryturę. Pozostaje tylko załamać ręce
  2. Wielkie zmiany czekają Polaków. Nie wszystkich ucieszy zapowiedź premiera
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd
  4. Wygrała wielkie show TVN, dziś zmaga się ze śmiertelną chorobą. Justyna Kurowska usłyszała druzgocącą diagnozę
  5. Wielka letnia wyprzedaż w Zarze rusza już za chwilę. Wiemy, kiedy upolujesz perełki nawet 50% taniej
  6. Kobieta od 22 lat trzyma swojego martwego syna w piwnicy i codziennie otwiera trumnę. Powód jest zatrważający, tylko dla osób o mocnych nerwach

źródło: polsatnews.pl