Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Masz konto w banku? Uważaj, Polacy już łapią się za głowę, są zrozpaczeni. Szykuje się ogromna zmiana
Karol Osiński
Karol Osiński 27.09.2020 20:13

Masz konto w banku? Uważaj, Polacy już łapią się za głowę, są zrozpaczeni. Szykuje się ogromna zmiana

konto w banku
fot. pixabay.com/AhmadArdity

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym środkiem płatniczym są karty lub telefony. W celu uzyskania możliwości do takiego systemu płatności należy w pierwszej kolejności odwiedzić bank i założyć konto. Mamy jednak złe wiadomości. Najbliższe zmiany sprawią, że duża część Polaków może być niezadowolona.

Banki zapowiadają ogromne zmiany. W najbliższym czasie możemy się spodziewać, że usługi, które dotychczas były darmowe, mogą zostać objęte dodatkowymi opłatami. Nie jest to pozytywna informacja. Wszystko zależy jednak od kilku aspektów. Obecnie na takie rozwiązania zdecydowało się tylko kilka oddziałów polskich banków.

Nadchodzą ogromne zmiany w polskich bankach

W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy, którą dostaniemy za darmo. Mimo iż wiele instytucji deklaruje, że ich niektóre usługi są właśnie bezpłatne, w rzeczywistości jest trochę inaczej. Za jedną rzecz możemy nie płacić, natomiast za inną zapłacimy podwójnie. Podobnie jest w niektórych bankach, chociaż wygląda na to, od teraz także te „darmowe” usługi sa na wykończeniu. Jak informuje portal informacyjny rmf24.pl nadchodzą wielkie zmiany w polskiej bankowości. Reporter RMF FM Krzysztof Brenda poinformował:

Nadchodzi kolejna fala podwyżek opłat w polskich bankach. Mogą wydawać się niewielkie, ale w ostatecznym rozrachunku mogą nas sporo kosztować – podaje reporter.

Portal informuje, że wszystko zależy od tego, które banki narzucą taką zmianę, jednak chodzi konkretnie o to, że w górę idą opłaty za prowadzenie konta oraz za wypłaty z bankomatów.

  1. Pamiętacie Nel z ”W pustyni i w puszczy”? Dziś Karolina Sawka powala urodą
  2. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu pod zdjęciem kardynała Dziwisza. „Sto lat młodej parze”
  3. Marzena Rogalska zaliczyła wpadkę „Pytaniu na śniadanie”. Wszystko leciało na żywo, ludzie dookoła aż zamilkli

Które banki już zdecydował się na wprowadzenie takiej zmiany?

Z podawanych przez rmf24.pl informacji wynika, że bank Santander, który jest obecnie trzecim największym działającym w Polsce, za obsługę swojego flagowego konta będzie naliczać 6 zł miesięcznie. Dotychczas nie obowiązywała żadna opłata. Ale jak się okazuje, takiej opłaty będzie można uniknąć. Wiąże się to z comiesięczną wpłatą 500 zł na konto i dokonania minimum jednej transakcji kartą lub Blikiem.

Niestety, ale zaobserwować można również trend podnoszenia opłat za operacje dokonywane w oddziałach bankowych. Będą one dotyczyć głównie ludzi niekorzystających z internetu, czyli, jak łatwo się domyślić, w większości ludzi starszych. Kilka banków zaczęło rezygnować również z darmowych bankomatów. Serwis rmf24.pl podaje, że na takie rozwiązanie zdecydował się Getin Bank, który będzie naliczać opłaty za korzystanie z dotychczas darmowych bankomatów Euronet.

Warto zwrócić uwagę i zapoznać się z nadchodzącymi zmianami.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

bank

Nadchodzą wielkie zmiany w niektórych bankach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne sceny na autostradzie, nie żyje 13 osób. Wśród ofiar dzieci, porażające informacje z zagranicy
  2. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. „Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności”
  3. Pamiętacie cieniutkie wafle? Dzieci uwielbiały andruty
  4. Przekazano niepokojące informacje, Polacy muszą być w gotowości. Wszystko zacznie się już za kilka godzin, przestrzegają przed niebezpieczeństwem
  5. Cała Polska żegna wybitnego mężczyznę. Niestety, właśnie potwierdzono najgorsze informacje, łzy same cisną się do oczu
  6. Karolinie jest przykro. Usmażyła najdziwniejsze pierogi z Biedronki, zamarła, spoglądając na talerz

Źródło: rmf24.pl

Tagi: banki zmiany