Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.05.2023 08:16

Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy

Beata Kozidrak / Polsat SuperHit Festiwal
Kadr z: "Polsat SuperHit Festiwal", Polsat (2022)

Trwa Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. W Operze Leśnej zebrały się tłumy, by usłyszeć Beatę Kozidrak. Jej fani oraz ona sama świętują dziś wyjątkową rocznicę, nic więc dziwnego, że artystka na scenie przyćmiła wszystkich innych wykonawców. Takiego szaleństwa nikt się nie spodziewał.

Festiwal muzyczny w Operze Leśnej uwielbia świętować jubileusze gwiazd: rok temu to właśnie na nim świętowała swoją rocznicę Doda. W tym roku na sopockiej scenie zespół Bajm świętuje 45-lecie istnienia. Takiej rocznicy nie mogli przegapić wielbiciele Beaty: i zdecydowanie się nie zawiedli.

Beata Kozidrak i zespół Bajm świętują jubilesusz na Polsat SuperHit Festiwal 2023

We wcześniejszych wywiadach sama Kozidrak wspominała, że bardzo się cieszy, że jubileusz swojego zespołu będzie świętować właśnie w Sopocie. „Opera Leśna jest wyjątkowa. Co prawda debiutowaliśmy w Opolu w 1987 roku, ale Sopot był tuż potem” dodał Andrzej Pietras w rozmowie z portalem Interia.

Pietras założył zespół wraz z rodzeństwem Kozidraków: Beatą i jej bratem Jarosławem. W 1978 na 16. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Bajm zagrał utwór „Piechotą do lata”. Od tamtej grupa wypuściła 10 płyt studyjnych, z których wiele pokryło się złotem, a nawet podwójną platyną.

Wyszły na jaw zdumiewające informacje o zaginionym małżeństwie z Warszawy. Dlaczego uciekli?

Beata Kozidrak oczarowała wszystkich na festiwalu w Sopocie

 O tym, że Kozidrak potrafi zaprezentować się na scenie prawdziwie po królewsku, wiemy nie od dzisiaj. Kultowy stał się zarówno jej głos, jak i stylizacje, w których występuje na scenie. Nie inaczej było dzisiaj. Grupa zaśpiewała swoje największe przeboje, takie jak: “Nie ma wody na pustyni”, “Józek, nie daruję ci tej nocy”, "Co mi Panie dasz"

Kiedy Beata wirowała na scenie i czarowała wszystkich śpiewem, tłum szalał. Cała widownia Opery Leśnej śpiewała razem z nią nieśmiertelne hity, a spora część zebranych była wyraźnie poruszona tak niezwykłą okazją.

Beata Kozidrak zaszalała z kreacją na Polsat SuperHit Festiwal

Całe widowisko, które urządził zespół, robiło ogromne wrażenie. Kolory, gra świateł i barwne wizualizacje doskonale komponowały się z budowanym nastrojem. A o stroju, w jakim wystąpiła Beata, będziemy mówić jeszcze długo. Czarna, połyskująca cekinami sukienka, ściśnięta nabitym ćwiekami pasem balansowała na pograniczu rocka i mrocznego gotyku. 

Boska kreacja w połączeniu z mocarnym głosem i niespożytą energią sprawiła, że temperatura na scenie, jak i pod nią wzrosła do niebotycznych wartości, a po każdym z kultowych numerów wybuchały płomienne salwy braw. Po pierwszej części występu wokalistka odebrała nagrodę, a na scenie pojawił się także świętujący 45 lat w zespole Bajm Andrzej Pietras. 

- Będę dalej dla was tworzyć, bo muzyka jest dla mnie wielką, wielką pasją. Bardzo wam za te wszystkie lata dziękuję - wyznała poruszona Beata Kozidrak.

Jubileuszowy występ zwieńczyło triumfalne wykonanie kultowego hitu “Biała armia”. 

Zobacz zdjęcia:

Beata Kozidrak (2).jpgBeata Kozidrak (3).jpgBeata Kozidrak (5).jpgBeata Kozidrak (1).jpgBeata Kozidrak (4).jpgBeata Kozidrak (6).png