Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Bezdomny z Polski nagrał wiadomość do swoich dzieci. Nie widział ich od lat
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 07.02.2021 10:35

Bezdomny z Polski nagrał wiadomość do swoich dzieci. Nie widział ich od lat

Bezdomny
screen z nagrania YouTube

Bezdomny z Polski postanowił nagrać wiadomość do swoich dzieci, których nie widział od lat. Okazuje się, że pan Tomasz poszukuje jakiegokolwiek kontaktu ze swoją rodziną. Pomaga mu w tym użytkowniczka, która skrywa się pod pseudonimem Jądro Jasności na YouTube. To właśnie na jej kanale pojawił się filmik z apelem.

W piątek 5 lutego do sieci trafiło nagranie, które z pewnością poruszyło internautów. Na filmiku widać, jak bezdomny mężczyzna szuka kontaktu do swoich dzieci, które rozjechały się po świecie. Sprawa jest bardzo poważna.

Bezdomny nagrał wiadomość do swoich dzieci

Pan Tomasz jest osobą, która obecnie znajduje się w kryzysie bezdomności. Na co dzień mieszka w Trójmieście, a noce spędza w garażu.

Kobieta, która udostępniła na swoim kanale jego filmik, spotkała go wcześniej w trakcie Strajku Kobiet, kiedy podszedł do ludzi z megafonem i apelował o pomoc dla osób bezdomnych, które mogą nie przeżyć zimy z powodu niskich temperatur.

Pan Tomasz poszukuje kontaktu ze swoimi dziećmi, które żyją za granicą. Kobieta przekazała mu telefon na kartę i można się z nim skontaktować pod podanym numerem telefonu: 504 978 184.

– Ola, mieszkasz we Francji, nie wiem, w jakim mieście, ale wiem, że we Francji. Mieszkałaś kiedyś w Morbachu w Niemczech. Do ciebie też mówię, Łukasz. Mieszkasz w Morbachu. […] Ojciec was poszukuje. Na ten telefon, co teraz mówię, dajcie wiadomość, a ktoś mi ją prześle. Trzymajcie się z Bogiem, dziękuję – słychać na nagraniu.

Bezdomny chce zmienić swoje życie

Na nagraniu pojawiła się również informacja, dlaczego pan Tomasz szuka kontaktu z rodziną. Otóż okazuje się, że mężczyzna chce zmienić swoje życie – pragnie znaleźć pracę i normalne miejsce do życia.

Jeśli ktoś z rodziny pana Tomasza zobaczy to wideo, może się z nim skontaktować na podany wyżej numer telefonu. Pomóżmy odnaleźć mu krewnych, udostępniajmy nagranie oraz artykuł. Być może mężczyzna dzięki temu będzie mógł zupełnie odmienić swój los.

Niestety, ale problem bezdomności w Polsce wciąż jest ogromny. Jak wynika ze statystyk przedstawionych na rządowej stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z 2019 roku, w Polsce ponad 30 tys. osób nie miało stałego lokum.

Najwięcej osób bezdomnych jest w wieku 41-60 lat. Większość z nich ma wykształcenie zawodowe albo podstawowe. Głównym źródłem dochodów takich osób są zasiłki społeczne, renty lub emerytury, lub żebractwo.

Co ciekawe najczęściej podawanym powodem bezdomności były konflikty rodzinne. Taki wynik obala więc stereotyp, że bezdomni to głównie alkoholicy i narkomani. Problemy uzależnień znalazły się dopiero na drugim miejscu.

Udostępniajcie dla pana Tomasza. W ten prosty sposób możemy mu pomóc.

Zobacz wideo:

Bezdomny przesłał wiadomość do swoich dzieci, których poszukuje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: YouTube, GOV