Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Bezużyteczne wynalazki, które nigdy nie zmienią świata
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 31.08.2018 15:12

Bezużyteczne wynalazki, które nigdy nie zmienią świata

Bezużyteczne wynalazki
Fot. hiro.pl

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”75″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Bezużyteczne wynalazki, które są tak absurdalne, że aż śmieszne. Kolorowy ketchup czy przezroczysta Pepsi to tylko początek. Przygotujcie się na jazdę bez trzymanki.

Jakie są bezużyteczne wynalazki?

 1. Serowy balsam do ust – Cheetos – wypuszczony przez Frito-Lay w 2005 roku. Niestety mało komu przypadły do gustu usta o zapachu sera.
 2. Przezroczysta Pepsi – w 1992 roku na półkach sklepowych pojawiła się przezroczyta Pepsi. Szybko z nich jednak zniknęła. Najprawdopodobniej chodziło po prostu o jej smak. Nie był najwyższych lotów.
 3. Dziwna maska – Rok 1992. Maska Rejuvenique miała bardzo nietypowe zadanie. Jakie? Naciągać mięśnie naszej twarzy podczas terapii szokowej. Dziwne.
 4. Woda dla kotów – skoro mają karmę, czemu nie mogą mieć też przeznaczonej specjalnie dla nich wody? Z takiego założenia wyszli producenci produktu, który miał w sobie zawierać niezbędne naszym pupilom aminokwasy i witaminy. W rzeczywistości okazał się sodą. Porażka.
 5. Chipsy bez tłuszczu – firma Frito-Lay w 1998 wypuściła na rynek beztłuszczowe chipsy, który z miejsca podbiły ludzkie serca. Gdzie tkwi szkopuł? Zawierały one szkodliwą olestrę (substytut tłuszczu), która powodowała wzdęcia i bóle brzucha. Czar prysł.
 6. Deskorolki elektryczne – Hoverboards. Dziś modne, w 2015 nie zdały egzaminu.
 7. Linia jedzenia mrożonego od Colgate – firma, która specjalizuje się w paście do zębów, postanowiła podbić branżę spożywczą. Wyszło mocno średnio.
 8. Kolorowy ketchup Ez Squirt Heinz wypuścił trzy kolory ketchupu: zielony, turkusowy i fioletowy. Na rynku utrzymał się dość długo, bo aż 6 lat. Pamiętacie go?
 9. Steki Donalda Trumpa – w 2007 roku prezydent Stanów Zjednoczonych postanowił wypuścić linię własnych steków.
 10. Papierosy bez dymu – Firma RJ Reynolds Tobacco wypuściła w 1988 roku linię papierosów bez dymu. Nosiła ona nazwę Premier. Koszt inwestycji wynosił 325 milionów dolarów. Zostały one jednak wycofane ze sprzedaży, bo jak twierdzą ich twórcy – smakowały jak gó***.

Które z tych produktów pamiętacie? Chcielibyście, aby powróciły?

ZOBACZ TEŻ:

 1. Millenialsi nadają dzieciom imiona…wolnych domen w internecie
 2. Te gwiazdy chodziły razem do szkoły. Będziecie w szoku!
 3. Lody lekarstwem na kaca? GENIALNE

źródło: hiro.pl