Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Marta Dymek z Jadłonomii pozwie Biedronkę za przepis na piernik z pomidorów
Marta Kulik
Marta Kulik 20.12.2019 10:51

Marta Dymek z Jadłonomii pozwie Biedronkę za przepis na piernik z pomidorów

biedronka
instagram.com @jadlonomia

Biedronka pozwana przez Martę Dymek. Autorka bloga Jadłonomia zapowiedziała, że zamierza złożyć pozew przeciwko firmie. Chodzi o przepis na piernik, który ukazał się w odpłatnym magazynie Czas na święta. Gigant odpiera zarzuty i nie zgodził się na ugodę.

Właściciel sieci sklepów Biedronka oskarżony o bezprawne wykorzystanie przepisu Marty Dymek. Znana blogerka kulinarna proponowała polubowne zakończenie sprawy, ale o odmowie dowiedziała się z mediów. Zapowiada, że swoich spraw będzie dochodziła przed sądem.

Biedronka pozwana przez Martę Dymek

Marta Dymek twierdzi, że przepis zamieszczony w gazetce Czas na święta jest kopią jej autorskiej receptury wzbogaconej o nazwy produktów dostępnych w Biedronce. Próbując porozumieć się z siecią, zaproponowała wpłatę pieniędzy na fundację Otwarte Klatki, co miało zostać zignorowane.

-[…] sprawą zajmie się sąd i to on będzie rozstrzygał, czy mimo tego, że pojedyncze przepisy kulinarne nie są chronione przez prawo autorskie, co wiem i rozumiem, doszło jednak do czynu nieuczciwej konkurencji i naruszenia dóbr osobistych. Przecież nie może być tak, że korporacja dowolnie korzysta sobie z efektów pracy innych osób, narażając przy tym ich wizerunek i lekceważąc propozycje ugody, w ramach której nie chciałam nic dla siebie – napisała Marta Dymek na Facebooku.

W oświadczeniu przesłanym do portalu wirtualnemedia.pl Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, podkreśla, że za magazyn odpowiada agencja Pola Design, która jest zobowiązana do bycia autorem wszystkich treści. Jednocześnie zaznaczono, że to agencja ponosi odpowiedzialność za rzetelność z tytułu roszczeń osób trzecich.

Kim jest Marta Dymek?

Marta Dymek jest autorką Jadłonomii i książek kulinarnych, a także aktywistką na rzecz weganizmu. Bloga założyła w 2010 roku, trzy lata później odebrała tytuł Blog Roku w kategorii Kulinaria. Pisała między innymi dla Magazynu Smak, Zwierciadła, Twojego Stylu, Gazety Wyborczej, Przekroju czy Vogue Polska.

Marta Dymek prowadziła także program Zielona Rewolucja Marty Dymek na antenie stacji Kuchnia+. Jej blog ma ponad milion odsłon miesięcznie i jak zaznacza, na stronie nie ma nawet reklam. Tym bardziej jest zbulwersowana, że przepis został zamieszczony w odpłatnym magazynie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

biedronka

Marta Dymek twierdzi, że w magazynie Biedronki pojawiła się kopia jej przepisu.

biedronka

Blogerka zamierza pozwać giganta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób
  2. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  3. Najbrzydsze stopy gwiazd. 10 zdjęć, które mogą się śnić po nocach
  4. Żona chciała pochwalić się mężowi zdjęciem. Szybko zauważył jeden szczegół, od razu wiedział, że go zdradza
  5. Gwiazda TVN rozwodzi się. Znali się od liceum, uchodzili za idealne małżeństwo
  6. 18 sytuacji, które pokazują, że leginsy nie zostały stworzone dla wszystkich. 11. zdjęcia nie da się wyrzucić z pamięci

Źródło: wirtualnemedia.pl