Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Bracia od zawsze cierpieli na ślepotę barw. W końcu dostali specjalne okulary, a ich reakcje nagrano
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 24.10.2019 10:47

Bracia od zawsze cierpieli na ślepotę barw. W końcu dostali specjalne okulary, a ich reakcje nagrano

bracia
jpapenhausen on YpuTube

Bracia od urodzenia byli daltonistami — to znaczy, że nie potrafili rozpoznawać barw. Całe ich życia miały dla nich odcienie żółci i błękitu. Widzenie kolorów to jedno z tych drobnych błogosławieństw, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, dopóki nie zorientujemy się, że niektórym ludziom los ich poskąpił.

Możliwość widzenia kolorów nie jest czymś, o czym myślimy każdego dnia. To, że niebo jest niebieskie, trawa zielona, oczy naszej ukochanej osoby mają taki, a nie inny kolor, to wszystko drobne cuda, których ci bracia nigdy nie mieli szansę zobaczyć. Cierpieli na ślepotę barw, niemożność zarejestrowania przez oko pełnej gamy kolorystycznej świata.

Bracia zobaczyli kolory po raz pierwszy w życiu

Wraz z tym, jak do przodu idzie technologia, pojawia się coraz więcej możliwości na doświadczanie świata w pełni przez ludzi, którzy dotychczas nie mieli takiej możliwości. Bracia Jimmy i Jace doświadczyli takiego uśmiechu od losu. A raczej — niesamowitego postępu techniki, który dał im szansę na zrozumienie, jak wszyscy wokół nich widzą świat.

bracia

Jimmy po raz pierwszy zobaczył kolory.

Matka chłopców kupiła im okulary pozwalające daltonistom na widzenie świata w taki sposób, w jaki doświadczają go osoby, które widzą kolory. To, w jaki sposób zareagowali bracia, sprawia, że każdemu, kto ogląda to nagranie, rośnie serce. Naprawdę, niezwykle wzruszające móc zobaczyć osoby, które po raz pierwszy doświadczają tego cudu, jakim jest otaczający nas świat.

Ich radość jest zaraźliwa

Dla chłopców ich rodzice przygotowali prawdziwą ucztę kolorów. Przed nimi został rozciągnięty ogromny ręcznik w najbardziej bijących po oczach barwach, jakie można sobie wyobrazić. Nikt, kto normalnie widzi kolory, nie chciałby zbyt długo mu się przyglądać, jednak ci chłopcy oczywiście zareagowali kompletnie inaczej.

Kiedy chłopcy po raz pierwszy spojrzeli na ręcznik w okularach, nie mogli znaleźć słów. Kompletnie ich zatkało na widok tego, jak naprawdę wygląda świat. Nikt z nas nie może powstrzymać łez, oglądając to nagranie, na którym widać, jak prawdziwie poruszeni są obaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

bracia

Po raz pierwszy zobaczyli kolory.

bracia

Nie mogli powstrzymać łez.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Uważaj podczas zakupów. W popularnych sieciówkach bezczelnie cię oszukają
  2. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  3. Agata Duda zachwyciła w Tokio. Pierwsza Dama nigdy nie wyglądała tak modnie i stylowo ZDJĘCIA
  4. Kobieta ciągnie psa na smyczy tak, że prawie go dusi. To, jak zareagował przechodzień zasługuje na oklaski
  5. Mama była przekonana, że sfotografowała ducha leżącego przy jej małym dziecku. Prawda okazała się zaskakująca
  6. Media obiegła smutna wiadomość o synowej Katarzyny Dowbor. Fani są zmartwieni

źródła: jpapenhausen/YouTube