Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Chłopiec z zespołem Downa przytula nowo narodzonego brata. Wyjątkowa więź uwieczniona na wideo
Michał Włoch
Michał Włoch 01.01.2020 11:53

Chłopiec z zespołem Downa przytula nowo narodzonego brata. Wyjątkowa więź uwieczniona na wideo

brat
fot. instagram.com/padoooficial

Brat to prawdziwy skarb. Szczególnie starszy, który zawsze jest gotów cię obronić i pomóc w każdej sytuacji. Wzruszające wideo pokazuje więź, jaka narodziła się między chłopcem z zespołem Downa, a jego młodszym rodzeństwem.

Miłość pomiędzy rodzeństwem to piękne zjawisko. Mogli się o tym przekonać rodzice chłopca z zespołem Downa, któremu powierzyli odpowiedzialne zadanie opiekowania się nowo narodzonym braciszkiem. Jak zachował starszy brat? Sposób, w jaki zajął się oseskiem, poruszy serce każdego.

Jak brat powitał nowe rodzeństwo?

Welles jest chory na zespół Downa. Niedawno na świat przyszedł jego brat, Alek. Chłopiec jest zachwycony młodszym braciszkiem. Na wideo możemy zobaczyć, z jaką czułością tuli nowo narodzonego chłopczyka i mocno go przytula. Od razu widoczna jest więź, jaka momentalnie wytworzyła się pomiędzy rodzeństwem. Miłość, z jaką starszy brat patrzy na młodszego, sprawia, że się rozpływamy.

Chłopiec jest bardzo przejęty rolą, jaką powierzyli mu rodzice. Mocno przytula braciszka i obsypuje jego czoło buziakami. Próbuje też się z nim bawić.

-Ale jesteś słodki synku. Daj mu troszeczkę odpocząć. Może was trochę pobujam? – mówi do Wellesa rozczulona mama. Chłopiec poprawia bratu smoczek, który wypadł mu z buzi, a następnie mama mówi, że zabierze młodszego chłopca na zmianę pieluszki.

Czym jest zespół Downa?

Trisomia 21 ma podłoże genetyczne na poziomie chromosomów. O osobach dotkniętych tym zespołem wad wrodzonych mówi się, że cierpią na zespół Downa – nazwa ta pochodzi od naukowca, który sklasyfikował to schorzenie – Johna Langdona Downa.

Osoby z trisomią 21 częściej cierpią na choroby płuc i występuje u nich wzmożone ryzyko wady serca. Charakterystyczną cechą dla osób z zespołem Downa jest fakt, że ich umiejętności poznawcze różnią się od ogółu społeczeństwa.

Nie przeszkadza im to jednak czuć emocje tak samo, albo nawet mocniej niż osobom bez tego zespołu wad wrodzonych. Ludzie, których dotknęła trisomia 21, najczęściej są bardzo weseli i wylewni oraz bardzo lubią się przytulać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

brat

Młodszy brat mógł liczyć na grad buziaków.

brat

Chłopiec mocno przytulał maleństwo.

brat

Welles bardzo troskliwie opiekował się nowo narodzonym chłopcem. Gdy wypadł mu z buzi smoczek, starszy brat wsadził go na miejsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy raka płuc, które widać na twarzy. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  3. Gwiazda ”M jak miłość” odchodzi z serialu. Scenarzyści uśmiercą jej postać
  4. Dziewczyna wybudziła się ze śpiączki po wypadku. Spojrzała w lustro i zaczęła płakać
  5. Mama Radosława Majdana skomentowała ciążę synowej. Padły wzruszające słowa
  6. Nie żyje gwiazdor „M jak miłość”, „Klanu”, „Ekstradycji” i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Źródło: Good Morning America