Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ceny w sklepach w Polsce orbitują. Za masło trzeba zapłacić krocie
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.12.2022 17:52

Ceny w sklepach w Polsce orbitują. Za masło trzeba zapłacić krocie

Masło
fot. Pixabay/rodeopix

Ciągła inflacja i rosnące ceny wszystkiego naprawdę napawają strachem. Polacy obawiają się, co przyniesie 2023 rok, ale teraz wcale nie jest lepiej. Podstawowe produkty żywnościowe zaskakują swoimi cenami, są najwyższy od ćwierćwiecza.

Okazało się, że za typowe produkty spożywcze, bez których większość z nas nie wyobraża sobie, nie tylko świąt Bożego Narodzenia, ale też każdego codziennego dnia, trzeba zapłacić krocie. Ile kosztuje teraz karp, mięso oraz masło?

Nowe ceny przerażają Polaków. Ile kosztuje mięso, mleko i masło?

Nie da się ukryć, że od kilku miesięcy obserwujemy stały wzrost cen podstawowych produktów żywnościowych w Polsce. Według danych z raportu GUS w ciągu tego roku napoje i produkty spożywcze podrożały o około 22,3%. 

Najbardziej widać to w przypadku tych rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, jak cukier (92,6%), mąka (42,2%), mięso drobiowe (39,7%) czy mleko (38,1%). Popularne supermarkety w naszym kraju skrupulatnie podnoszą ceny swoich produktów.

W związku z tym obserwujemy znaczny wzrost kwoty, jaką obecnie musimy zapłacić za jedzenie. Dotyczy to zwłaszcza owoców i warzyw. Obecnie banany kosztują niecałe 6 złotych. Kolejnym przykładem jest masło, za które teraz musimy zapłacić ponad 8 złotych.

Ceny poszły w górę. Nie tylko masło, ale też bożonarodzeniowy karp i uszka z grzybami

Nic więc dziwnego, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia napawają przerażeniem. Za 100 gramów wigilijnego karpia trzeba obecnie zapłacić od 4 do 5 złotych. 

Nie można też zapomnieć o ulubionych pierogach i uszkach z grzybami, których ceny potężnie wywindowały w górę.

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach i zachęcamy do dołączenia tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy