Rozrywka.Lelum.pl

fot. Laura Luque/facebook.com

Chciała tylko wziąć udział w wyzwaniu z TikToka. 12-letnia dziewczynka nie żyje

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Kolejna zabawa na popularniej platformie TikTok zebrało tragiczne żniwo. Nie żyje 12-latka, która podjęła internetowe wyzwanie. W sprawę zaangażowała się już policja.

Kolejna zabawa na popularniej platformie TikTok zebrało tragiczne żniwo. Nie żyje 12-latka, która podjęła internetowe wyzwanie. W sprawę zaangażowała się już policja.

Do tragedii doszło 13 stycznia w mieście Capitán Bermudez w prowincji Santa Fe w Argentynie. Ciało nastolatki znalazła jej rodzina. To kolejna ofiara internetowego wyzwania, które bije rekordy popularności wśród młodzieży. Lekarze biją na alarm.

12-latka zmarła po tym, jak podjęła internetowe wyzwanie

12-letnia Milagros Soto z Argentyny dołączyła do popularnej internetowej „zabawy”. Chodzi o tzw. „blackout challenge”, które polega na podduszaniu się do utraty przytomności. Jak podają media, dziewczynka nie po raz pierwszy podejmowała próbę nagrania.

Niestety, za trzecim razem pętla zacisnęła się zbyt mocno na jej szyi, ofiara nie była w stanie się uwolnić. Chcąc nagrać wideo na TikToka, powiesiła się we własnym pokoju.

Ciało znalazła rodzina. Na łamach PressJam ciotka ofiary, Laura Luque stwierdziła, że Milagros nie działała z własnej woli, lecz została zmuszona przez rówieśników.

– Bardzo cierpiała z powodu zastraszania – mówiła. – Powiedziała nam, że nikt nie chciał jej w szkole, ponieważ była ładna i miała blond włosy. 

TikTok zbiera śmiertelne żniwo

Z powodu oskarżeń wysnutych przez opiekunkę nastolatki w sprawę zaangażowała się policja, rozpoczęto śledztwo. Tymczasem TikTok już latem ubiegłego roku został pozwany za niesławny „blackout challenge”, który spowodował poważny uszczerbek na zdrowiu, a nawet śmierć kilkorga dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie 8 lat.

To jednak nie zatrzymało dalszych tragedii. Niewiele później odnotowano kolejne ofiary —12-letni Archie Battersbee doznał poważnego uszkodzenia mózgu i zmarł w szpitalu po tym, jak odłączono go od aparatury. Po zaledwie kilku tygodniach „zabawa” doprowadziła do śmierci 14-letniego Leona Browna.

W teorii korzystanie z TikToka dozwolone jest od 13 roku życia, jednak w liczne wyzwania i zabawy zaangażowani są także znacznie młodsi użytkownicy. Od kilku platforma na potęgę usuwa filmiki z „blackout challenge”, a po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarce platformy użytkownikowi wyświetlane są informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Piotr Gąsowski prosi o wybaczenie. Wyszły na jaw kulisy jego odejścia z TTBZ

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: O2, Polsat News, businessinsider.com.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Fanka wyjawiła, co Ralph Kaminski zrobił po koncercie. Od razu opisała wszystko w sieci
Czytaj więcej >

Nowości

"Pytanie na śniadanie": incydent na wizji, widzowie nie powinni słyszeć, co gościni powiedziała Izie Krzan
Czytaj więcej >

Nowości

Radykalne zmiany u Stefana z "Chłopaków do wzięcia". Powiedział o tej jedynej kobiecie
Czytaj więcej >

Nowości

Michał Szpak nagrał, jak upiększył swoje skromne mieszkanko
Czytaj więcej >

Nowości

Superniania zwróciła się do rodziny Kubackich. Miała im do przekazania kilka słów
Czytaj więcej >

Nowości

Dawid Kubacki podał nowe wieści o zdrowiu żony. Przechodzi pojęcie, co dzieje się na jego profilu
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]