Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Chłopiec z zespołem Downa przytula maleńkiego brata. Trudno powstrzymać łzy
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 23.11.2019 15:52

Chłopiec z zespołem Downa przytula maleńkiego brata. Trudno powstrzymać łzy

chłopiec
fot. youtube.com – Good Morning America

Chłopiec tuli swojego brata do snu. To wideo pokazuje piękną relację pomiędzy rodzeństwem. Starszy chłopiec, chory na zespół Downa, przytula do siebie młodszego braciszka. Ten pokaz braterskich uczuć jest naprawdę niezwykle wzruszający. Każdy z nas może tylko życzyć sobie, żeby nasze dzieci były takie dobre i kochane.

Relacje między rodzeństwem bywają trudne. Starsze dzieci często są zazdrosne o młodsze, o to, że rodzice poświęcają teraz uwagę komuś innemu niż tylko im. Dlatego kiedy nasze dziecko samo z chęcią opiekuje się młodszym, możemy uznać, że mieliśmy szczęście. A taki właśnie jest ten chłopiec, który świetnie radzi sobie z dziećmi.

Chłopiec tuli do snu młodszego brata

Dzieci z zespołem Downa, chociaż mają trudności z funkcjonowaniem w społeczeństwie w taki sposób jak większość, w żaden sposób nie są przez to mniej emocjonalne. Można powiedzieć nawet, że wyraźniej okazują emocje, ponieważ nie przyswajają tak naturalnie pewnych ograniczeń, które często blokują nas przed doświadczaniem uczuć tak wyraźnie.

chłopiec

Chłopiec świetnie zajmuje się braciszkiem.

Być może dzięki temu, kilkuletni Welles doskonale potrafi zajmować się młodszym braciszkiem. Oczywiście, rodzice nie wymagają od małego dziecka rzeczywistej opieki, ale nikt nie potrafi tak dobrze uśpić maleństwa, jak jego starszy brat. Chłopiec z chęcią przytula i kołysze maluszka.

Kochające rodzeństwo

Kiedyś osoby z zespołem Downa bardzo często nie dożywały dorosłości. Dziś w Stanach Zjednoczonych średnia wieku tych osób to 49 lat. To znaczący postęp, chociaż wciąż żyją one znacznie krócej niż przeciętna.

Po części winne są temu problemy zdrowotne, których mogą doświadczać, a po części wciąż istniejąca w społeczeństwie stygmatyzacja, która sprawia, że życie jest dla nich cięższe. A jednak badania dowodzą, że dzieci z zespołem Downa, które od maleńkości otoczone są przez kochających ludzi, mają dużo większe szanse na szczęśliwe życie w przyszłości.

ZOBACZ TO UROCZE NAGRANIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka
  2. Opiekunka miała znęcać się nad staruszką. „Szarpała, uderzała i groziła starszej pani”. W sądzie przepraszała”
  3. Znaki zodiaku kobiet o silnej osobowości. Odkryj w sobie wewnętrzną boginię
  4. Linie papilarne na Twoich dłoniach się krzyżują? Jesteś wśród szczęśliwców
  5. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  6. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik

źródła: Good Morning America/YouTube

Tagi: brat dzieci