Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Żywa choinka w domu? 4 gatunki choinek, których nie powinno się kupować. Sprzedawca ci tego nie powie
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 10.12.2019 13:31

Żywa choinka w domu? 4 gatunki choinek, których nie powinno się kupować. Sprzedawca ci tego nie powie

choinka
unsplash.com

Choinka jest symbolem, bez którego zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia. Nawet jeśli nie przybiera ona tradycyjnej formy, udekorowanej bombkami i światełkami, jej obecność stała się obowiązkowa. Decydujesz się na żywą choinkę? Okazuje się, że tych 4 gatunków nie powinno się kupować.

Dekorowanie mieszkania na Boże Narodzenie to moment, który wprowadza nas w świąteczny i magiczny nastrój. Zwykle rozpoczynamy przygotowania od przystrojenia choinki, czyli jednej z najmłodszych tradycji wigilijnych. Każdego roku zastanawiamy się, czy lepiej będzie wybrać żywe, czy sztuczne drzewko. Jeśli twój wybór padnie na żywą choinkę, koniecznie dowiedz się, której nie kupować. Sprzedawcy niektóre fakty sprytnie pomijają!

Jaką choinkę kupić do domu?

Świerk pospolity

Jest jednym z tych drzewek, które kupujemy najczęściej. Świerk pospolity bardzo szybko zaczyna gubić igły. Wystarczy zaledwie kilka dni, aby wszystkie zostały zrzucone. Jego gałęzie są niebywale giętkie, a igły osiągają maksymalną długość 2 cm. Ciemnozielony kolor i intensywny żywiczny zapach przywodzi na myśl magię świąt.

Świerk kłujący

Żywotność świerku kłującego jest nieco dłuższa niż świerku pospolitego. Jego igły mają długość około 3 centymetrów. Dla rodzin z dziećmi oraz zwierzętami domowymi odradzamy wybór tego drzewka, gdyż jest ono bardzo kłujące. Świerk ten ma sztywne gałęzie o szarozielonym zabarwieniu.

Jakiej choinki nie kupować do domu?

Jodła kaukaska

Choinka o niebywale regularnym kształcie, która uznawana jest ja jedną z najbardziej ekskluzywnych. Jest to najdroższy rodzaj, którego igły zaczynają usychać dopiero po upływie około 2 miesięcy. Gałęzie jody kaukaskiej są sztywne, a delikatnie zaokrąglone igiełki osiągają długość 3 centymetrów. Intensywny zielony kolor jest jej największą zaletą.

Sosna pospolita

Specyficzny kształt gałęzi sprawia, że nie sięgamy po nią zbyt chętnie. Igły są bardzo długie i mogą osiągnąć nawet 10 centymetrów. Gałęzie są pionowe i bardzo sztywne. Przepiękny kolor i intensywny zapach zachęca do jej zakupu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Choinka

Świerk pospolity jest jednym z tych drzewek, które wybieramy najczęściej.

Choinka

Jodła kaukaska uznawana jest za najbardziej ekskluzywną.

Choinka

Sosna pospolita wspaniałym zapachem zachęca do zakupu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  2. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, „już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą”
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Kotka czekała pod kliniką godzinami, ludzie nie chcieli jej wpuścić. Chciała się ratować
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

Źródło: genialne.pl