Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Coco Chanel była niemiecką agentką? Są dowody
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 27.08.2018 17:03

Coco Chanel była niemiecką agentką? Są dowody

Coco Chanel
Fot. instagram.com

Coco Chanel znana była ze swojego antysemityzmu. Teraz na jaw wychodzą kolejne niepokojące fakty z jej życia. Możecie być naprawdę zaskoczeni.

Okazało się, że wybitna francuska projektantka współpracowała z Niemcami podczas II wojny światowej. Na czym polegały jej zadania? Co zmotywowało ją do ich podjęcia?

Coco Chanel współpracowała z Niemcami?

– Do pracy w niemieckim wywiadzie zwerbował ją Hans Günther von Dincklage, oficer Reichssicherheitshauptamt (RSHA) – Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy. A jak? Przede wszystkim urokiem osobistym. Pięćdziesięciosiedmioletnia Coco znalazła się pod ogromnym urokiem trzynaście lat młodszego, dystyngowanego blondyna… Jeśli kobiecie w moim wieku trafia się kochanek, trudno wymagać, żebym się interesowała tym, kto wystawił mu paszport – tłumaczyła się z tego już po wojnie. W 1941 roku pani Chanel pojechała wypełniać dla Niemców misję szpiegowską w Hiszpanii, w zamian za uwolnienie z obozu jenieckiego jej siostrzeńca. A więc kolejny powód. – powiedział portalowi wpolityce.pl, autor książki Kobiety wywiadu, Przemysław Słowiński. .

W wywiadzie pada niezwykle ciekawe stwierdzenie, jakoby Chanel miała pośredniczyć między Niemcami a Wielką Brytanią w momencie, gdy ci pierwsi chcieli się dogadać z wyspiarskim krajem i stworzyć zagrożenie dla Związku Radzieckiego, którego wpływ na naszej skórze boleśnie odczuliśmy.

Na początku 1944 roku Heinrich Himmler zorientował się, że przygotowywany jest zamach na Adolfa Hitlera. Postanowił wykorzystać sytuację, jaka powstałaby po zamachu do przejęcia władzy i zawarcia separatystycznego pokoju z zachodnimi mocarstwami, przeciwko Rosji Radzieckiej. Do tego potrzebował kogoś nowego, nieobciążonego brzemieniem dotychczasowych działań (czytaj: zbrodni). Wydawało mu się, że Coco pasuje do tej roli znakomicie – kontynuował Słowiński.

Kiedy zmarła Coco Chanel?

10 stycznia 1071 roku. Miała 88 lat.

Co sądzicie na ten temat? Jesteście zaskoczeni jej życiem? Jaką osobą waszym zdaniem była Chanel? Piszcie w komentarzach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Coco Chanel

ZOBACZ TEŻ:

  1. McDonald’s z narkotykami w Stanach Zjednoczonych
  2. Wpadki. Poczujecie zażenowanie i rozbawienie w jednym [ZDJĘCIA]
  3. Barbie i Ken. Wydali milion złotych, żeby się do nich upodobnić

źródła: wpolityce.pl