Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dramat w rodzinie dziennikarza. W Wigilię zmarła jego córeczka, miała 9 miesięcy „Zmarła zeszłej nocy w ramionach mamy i taty”
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 27.12.2020 17:26

Dramat w rodzinie dziennikarza. W Wigilię zmarła jego córeczka, miała 9 miesięcy „Zmarła zeszłej nocy w ramionach mamy i taty”

pogrzeb
fot. Rhodi Lopez/unsplash.com

Córka dziennikarza Andrew Kaczynskiego z amerykańskiej stacji telewizyjnej CNN zmarła w wigilię. Reporter poinformował o tej niewyobrażalnej tragedii w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych. Matką dziecka była dziennikarka Wall Street Journal, Rachel Louise Ensign. Dziewczynka cierpiała na bardzo rzadką, a przy tym bardzo poważną chorobę.

Ciężko wyobrazić sobie ból Andrew Kaczynskiego i jego małżonki po stracie dziecka i to w jeden z najpiękniejszych dni w roku. Córka pary dziennikarzy, Francesca dzielnie walczyła z chorobą, jednak ostatecznie zmarła. Kondolencje dla rodziny dziennikarza napływają z całego świata. Dziecko miało zaledwie 9-miesięcy.

Nie żyje córka dziennikarza CNN

Taka tragedia jest ciężka do wyobrażenia, a przede wszystkim do przyjęcia. W wigilię zmarła 9-miesięczna córka dziennikarza Andrew Kaczynskiego, znanego ze stacji telewizyjnej CNN. Tata dziewczynki od samego początku problemów zdrowotnych relacjonował przebieg walki z jej chorobą w mediach społecznościowych, gromadząc przy tym liczne grono wspierających osób.

We wrześniu zdiagnozowano u dziecka bardzo rzadką i agresywną postać raka mózgu. Jakby tego było mało, dziewczynka cierpiała także na zapalenie opon mózgowych. Po przedstawionej diagnozie konieczne było podłączenie Franceski do respiratora. O śmierci ukochanej córeczki, dziennikarz poinformował w piątek na Twitterze.

Ze złamanym sercem ogłaszamy, że nasza piękna córka Francesca zmarła zeszłej nocy w ramionach mamy i taty. W naszych sercach zawsze będzie dziura wielkości naszej Fasolki. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy poznać jej miłość. Francesca, kochamy cię [przetł. z ang.] – czytamy na Twitterze dziennikarza.

Jeszcze wcześniej Andrew Kaczynski pisał w mediach społecznościowych, że gdy Francesca miała sześć miesięcy, lekarze zdiagnozowali u niej guza mózgu, na którego przeszła operację, a wcześniej wspomniane zapalenie opon mózgowych zostało wywołane w wyniku powikłań po operacji. Do tego wszystkiego doszła infekcja grzybicza.

Dziennikarz podziękował ludziom za wsparcie

Od momentu śmierci dziewczynki, w mediach społecznościowych Andrew Kaczynskiego pojawiło się kilka postów, w których opisywał swoje uczucia związane z utratą najważniejszej osoby w życiu. W jednym z nich podziękował za to, że Francesca mogła być z nimi chociaż przez kilka miesięcy.

Wiem, że wielu z was nie znało Fasolki [Franceski – red.] przed diagnozą we wrześniu. Miała taką werwę na chwilę przed rozpoczęciem leczenia. Mamy szczęście, że dostała sześć normalnych miesięcy życianapisał Andrew Kaczynski.

Na leczenie dziecka powstała zbiórka pieniężna, w którą włączyło się wielu ludzi. Dziennikarz nie pozostał obojętny wobec wsparcia, którym ludzie obdarzyli Franceskę i postanowił podziękować im z całego serca, za okazane dobro.

Ten miesiąc jest obfity w wiele tragedii z udziałem dzieci. Jeszcze przed świętami pisaliśmy o śmierci 1,5 rocznej dziewczynki, która zmarła w wyniku połknięcia baterii od pilota do telewizora. Do innej tragicznej sytuacji doszło w Inowrocławiu, gdzie zmarła niespełna miesięczna dziewczynka. Więcej o tej tragedii dowiecie się >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Córka

Dziennikarz Andrew Kaczynski poinformował o śmierci swojej 9-miesięcznej córeczki Franceski. Dziecko zmarło w wigilię.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: