Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czarnek nagle przekazał niebywałe wiadomości. Nadchodzi wielka zmiana dla wszystkich uczniów?
Weronika Dadok
Weronika Dadok 08.09.2021 23:25

Czarnek nagle przekazał niebywałe wiadomości. Nadchodzi wielka zmiana dla wszystkich uczniów?

Przemysław Czarnek
Piotr Molecki/East News

Przemysław Czarnek przekazał zdumiewające wieści, które mogą okazać się niezwykle ważne dla uczniów oraz ich rodziców. Okazało się, że być może dzieci będą spędzać mniej czasu w szkole. Podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu mogliśmy usłyszeć ciekawy punkt widzenia Ministra.

Czy dzieci będą spędzać mniej czasu w szkołach?

Uczeń jest zmęczony i edukacja staje się wtedy mało efektywna – wyznał Przemysław Czarnek.

To ciekawe spostrzeżenie być może będzie miało przełożenie w realnym trybie nauczania. Minister nie ma wątpliwości, że lekcje w szkołach trwają zbyt długo, uczniowie z pewnością mu przytakną.

Dowiedzieliśmy się także, jaki jest plan rozwiązania tej sytuacji. Podczas Forum dokładnie wypowiedział się na ten temat:

Bez wątpienia musimy popracować nad odchudzaniem podstawy programowej niektórych przedmiotów, po to, żeby plan lekcji nie zakładał więcej niż 6, 7 godzin w szkole. Wydaje się, że 9 godzin w szkole powoduje, że na 7, 8, 9 lekcji ta percepcja jest już na niskim poziomie. Uczeń jest zmęczony i edukacja staje się wtedy mało efektywna – powiedział Przemysław Czarnek.

Nie wiemy jednak, których elementów w trakcie nauczania zabraknie. Na tę wiadomość jeszcze trzeba trochę poczekać.

Na pewno we wszystkich obszarach możemy znaleźć takie elementy, które nie są konieczne, a które spowodowałyby skrócenie pobytu ucznia w szkole, co by uefektywniło naukę – poinformował Czarnek.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Policja szuka starszej kobiety. Jest podejrzana o podpalenie i zniszczenie nagrobka

Tagi: