Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czy jestem ładna? 5 argumentów, że TAK
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 06.11.2018 14:10

Czy jestem ładna? 5 argumentów, że TAK

czy jestem ładna
Fot.unsplash.com @heyvictoriaq

Czy jestem ładna? Może często zadajesz sobie takie pytanie stojąc przed lustrem. Jeżeli kwestionujesz swoją wartość i swoje piękno, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Obiecuję, że po lekturze będziesz totalnie odmieniona.

Czy jestem ładna? Czy piękno wewnętrzne jest ważniejsze niż piękno fizyczne? Definicji piękna jest wiele, dlatego ten artykuł jest tak ważny – postanowiłam odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie codziennie wiele dziewczyn. O wiele za dużo.

Czy jestem ładna?

Jesteś. Tu mógłby skończyć się ten artykuł, jednak postanowiłam udowodnić ci, że jesteś ładna, a nawet piękna – i to pod każdym względem. Nie wierzysz mi? Pozwól, że przedstawię ci 5 niepodważalnych argumentów, które utwierdzą cię w przekonaniu, że jesteś piękna i wartościowa.

ARGUMENT 1: Nie ma jednej definicji piękna

Moja przyjaciółka przez ostatnich kilka miesięcy jeździła rowerem po Ameryce Południowej. Kiedy wróciła, zapytałam ją, czy zmieniło się jej podejście do życia. Powiedziała, że spotkanie z tak odmienną kulturą pomogło jej uporać się ze swoimi kompleksami – osoby z Ameryki Południowej wyglądają inaczej i mają inne kanony piękna. To, co u nas jest piękne, w innej części świata może być uznane za mniej atrakcyjne.

ARGUMENT 2: każdy jest inny, wszyscy piękni na swój sposób

Wiem, co powiesz – mówienie, że piękno to nie tylko ładna buzia jest wyświechtanym frazesem, którym zasłaniają się brzydkie kobiety, by dodać sobie pewności siebie. To nieprawda. Piękno ma wiele twarzy i ani jednej, oficjalnej definicji. To tak jak z kwiatami – jest wiele różnych gatunków kwiatów. Róża wcale nie jest lepsza od stokrotki, po prostu wygląda inaczej, rośnie w innych miejscach, ma inne przeznaczenie. Ale to własnie ze stokrotki wróży się, czy ktoś nas kocha, czy nie. 1-0, różo!

Co jeśli nie czuję się piękna?

ARGUMENT 3: jest jedna osoba, dla której jesteś najpiękniejsza na świecie

Jest jedna osoba, dla której jesteś najważniejsza na świecie. Ta osoba nigdy cię nie odrzuci, nigdy nie przestanie cię kochać. Ta osoba będzie z tobą do końca twoich dni, nawet jeśli wszyscy inni odejdą lub cię znienawidzą, ona będzie dumnie stać przy tobie. Nie, nie jest to twoja mama. Jesteś nią ty. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się kochać siebie i żyć według swoich zasad. Trzeba robić to, co jest dla nas dobre, bo jeśli my nie zadbamy o siebie, to kto zrobi to za nas?

ARGUMENT 4: jest coś istotniejszego niż bycie ładną

Pytasz: czy jestem ładna? ale dlaczego jest to tak ważne? Wiesz, że fizyczne piękno przemija i często nie mamy wpływu na to, jak wyglądamy. Jest jednak coś, co boli bardziej niż utrata fizycznego piękna. To zdrowie. Możemy być najpiękniejszymi osobami na świecie, ale piękna buzia nie ochroni nas przed chorobą. Dlatego warto dbać o swoje ciało i o swoje zdrowie psychiczne, ponieważ liczy się bardziej niż okładkowa twarz czy jędrne pośladki.

ARGUMENT 5: charakter jest sexy

Zastanawiało cię kiedyś, dlaczego osoby, które są brzydkie przyciągają do siebie tyle osób? Dlaczego nieurodziwi rockmani cieszą się taką popularnością wśród kobiet? Ich charakter i osobowość wydają się na tyle sexy i intrygujące, że to wystarczy. Pewność siebie jest pociągająca i atrakcyjna – zostało to udowodnione przez naukowców wiele razy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

czy jestem ładna

Nie ma jednej definicji piękna. To, co u nas jest piękne, może w innej części świata być mało atrakcyjne.

czy jestem ładna

Piękno ma wiele twarzy. Róża wcale nie jest lepsza od stokrotki, po prostu jest inna, ale wszystkie kwiaty uznawane są za symbol piękna.

czy jestem ładna

Pokochaj siebie taką, jaka jesteś – ponieważ to właśnie ze sobą spędzisz całe życie.

czy jestem ładna

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne – jest to zdecydowanie ważniejsze niż piękna buzia.

czy jestem ładna

Pewność siebie jest bardzo atrakcyjna. Bądź sobą i daj się pokochać za to, jaka jesteś.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do Grecji? Podglądamy blogerki modowe
  2. Jak ubrać się elegancko do szkoły? Postaw na dodatki
  3. Jak się ubrać do fotografa? Minimalizm zawsze się obroni