Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czy można nauczyć się rysować? Kilka prostych porad
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.11.2018 13:23

Czy można nauczyć się rysować? Kilka prostych porad

Czy można nauczyć się rysować
Fot. unsplash.com @rawpixel

Czy można nauczyć się rysować? Oczywiście, że tak! Liczą się przede wszystkim nasze chęci, zapał do pracy i systematyczność. Na YouTubie znaleźć możemy multum filmików, na których vlogerki instruują nas, jak zacząć swoją przygodę z rysunkiem. Gotowe?

Czy można nauczyć się rysować? Tak! Jedna z najpopularniejszych vlogerek Sami (dziewczyna rysuje naprawdę pięknie!), której kanał obserwuje ponad 300 tys. użytkowników popularnego serwisu z filmikami w sieci, twierdzi, że każdy z nas może odkryć w sobie pasję do rysowania! Jak to zrobić?

Czy można nauczyć się rysować?

Jak już wspomniałyśmy we wstępie tego tekstu, tak można. Jak nauczyć się rysować? Możliwości mamy kilka, możemy zapisać się na kursy rysunku dla początkujących, które oferuje w Warszawie m.in. pracownia Moduł lub zacząć naszą przygodę w samotności. Jeżeli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nastawmy się na pracę w pracowni pod okiem ekspertów i przede wszystkim na interakcję z innymi członkami grupy. Warto na to postawić, bo przecież nic tak nie łączy ludzi, jak wspólna pasja.

Swoją przygodę w Module (piszę akurat o tej szkole, bo miała okazję odbywać w niej właśnie kurs rysowania dla początkujących) rozpoczniemy od rysowania brył, później przyjdzie czas na żywą i martwą naturę. Atmosfera jest tam naprawdę bardzo przyjazna i mało stresująca. Inne szkoły, które warto wziąć pod uwagę to m.in. Crea czy Seal Art. Możliwości w tej kwestii mamy zatem całkiem sporo. Warto z nich skorzystać.

Jeżeli wolimy uczyć się na własny rachunek, wówczas powinnyśmy przede wszystkim…odwiedzić You Tube’a. Znajdziemy na nim naprawdę dużo tutoriali polskich i zagranicznych, w których w prosty sposób opisywane są rozmaite techniki rysowania. Vlogerzy doradzają nam także, od czego zacząć swoją przygodę z rysunkiem. No właśnie od czego? Blogerka Elfik (Basia Michalska) zachęca do zapoznania się z książką Rysunek. Odkryj talent dzięki prawej półkuli mózgu autorstwa B. Edwardsa. Warto również oglądać prace innych i szukać inspiracji we wszystkim, co nas otacza.

Jak zacząć rysować?

Zacznij od pracy z samym ołówkiem. Najlepiej wybrać modele 2B, 4B oraz 6B. Staraj się przenosić na kartkę to, co widzisz. Naucz się odmierzania proporcji (możemy robić to za pomocą ołówka). To podstawa. Gdy opanujesz te czynności, cała reszta powinna przyjść naturalnie. To naprawdę nie jest trudne!

Czy można nauczyć się rysować? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Czy można nauczyć się rysować

Na początku swojej przygody z rysunkiem warto uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu zostaniemy mistrzami malarstwa. 😉

Czy można nauczyć się rysować

Natura jest bardzo wdzięcznym tematem, jeżeli chodzi o rysunek. Wzorowania się na jakimś przedmiocie bardzo pomaga w pracy. Nie polegajcie wyłącznie na waszej wyobraźni.

Czy można nauczyć się rysować

Jeżeli chodzi o ołówek, na początku warto postawić na modele 2B, 4B, 6B. Najlepiej zakupić wszystkie trzy.

Czy można nauczyć się rysować

Nie szalejmy z kredkami. Nie musimy od razu kupować zestawu z 30 sztukami, wystarczy nam zdecydowanie mniej.

Czy można nauczyć się rysować

Najważniejsze, aby powoli odkrywać, jak uzyskać poszczególne efekty za pomocą małej liczby narzędzi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do teatru? Praktyczne porady stylisty
  2. Jak ubrać się na imprezę? Pomysły na stylizacje
  3. Płaszcz na jesień. Na co warto zwrócić uwagę w sieciówkach?

źródła: elfik777.pl, rysunek-architektura.pl