Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dieta zabiła ich 17-miesięcznego syna. Rodzice zagłodzili własne dziecko
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 20.11.2019 11:01

Dieta zabiła ich 17-miesięcznego syna. Rodzice zagłodzili własne dziecko

dieta
fot. Ignacio Campo, unsplash.com

Dieta odpowiednia dla osób dorosłych i dla małych dzieci to dwie zupełnie różne sprawy. To, że jakiś sposób żywienia jest odpowiedni, albo chociaż adekwatny dla nas, nie oznacza, że małemu dziecku nie zrobi od krzywdy. Tak niestety stało się w przypadku tego półtorarocznego malucha, który zmarł, ponieważ rodzice karmili go tak jak siebie samych.

Żywienie niemowląt w sposób, który będzie dla nich zdrowy i odpowiedni to skomplikowana sprawa. Na tym etapie rozwoju, jeszcze bardziej niż każdym innym, ważne jest, aby dieta zapewniała nam wszystkie konieczne do rozwoju składniki. Ci rodzice zupełnie nie wzięli tego pod uwagę, karmiąc swoje dziecko. 17-miesięczny chłopiec tego nie przeżył.

Radykalna dieta zabiła dziecko

Sheila i Ryan O’Raily zostali aresztowani po tym, jak ich 17-miesięczny synek zmarł z powodu zagłodzenia i odwodnienia. Chłopiec, jak i jego rodzeństwo, miał wyraźne objawy braku odpowiednich wartości odżywczych. Nie tylko ważył o wiele za mało — wegańska dieta, niedostosowana do jego potrzeb, spowodowała również m.in. uszkodzenia wątroby.

dieta

Rodzice pójdą za to do więzienia.

Rodzice dziecka zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci. Zadzwonili po pogotowie, dopiero kiedy dziecko przestało oddychać, chociaż poprzedniego wieczora zauważyli jego płytki oddech. Ojciec starał się przeprowadzić resuscytację, niestety nieskutecznie. Wszystkie dzieci pary wykazywały oznaki niedożywienia, które spowodowała radykalna wegańska dieta ich rodziców.

Kryminalne zaniedbanie

W chwili śmierci 17-miesięczny chłopiec ważył tyle, ile przeciętnie powinno ważyć 7-miesięczne dziecko. Jego rodzeństwo również było wychudzone i niedożywione. Powodem tego złego stanu dzieci była radykalna dieta stosowana przez ich rodziców. Oboje żywili się jedynie surowymi owocami i warzywami i taki sam sposób odżywiania narzucali dzieciom, nawet najmłodszemu synkowi.

Chociaż organizacje zajmujące się zdrowiem w większości są zgodne, że diety bezmięsne mogą być bezpieczne nawet dla najmłodszych, wielokrotnie zwraca się uwagę na to, że niezależnie od wprowadzanej diety, musi ona zapewniać dziecku wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Tych z pewnością nie znajdziemy w jedynie surowych warzywach i owocach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dieta

Dieta składająca się tylko z surowych warzyw i owoców nikomu nie dostarczy potrzebnych składników.

dieta

Weganizm może być zdrowy dla każdego, ale musi być zbilansowany.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen
  2. Dziadek usłyszał, że dziewczyna na ulicy śpiewa jego ulubioną piosenkę. Chwilę później nieznajoma zrobiła dla niego coś pięknego
  3. Piotr: „Każda trzydziecha wygląda inaczej w dniu ślubu, ale żadna korzystnie. To parodia”
  4. Małżeństwo odkryło, że za zepsutym kontaktem w ich domu kryje się tajemna skrytka. Zajrzeli do środka
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”

źródła: metro.co.uk