Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dodał do świeżego mięsa jednej przyprawy i zaczęło się poruszać. Pokazał wideo, które wstrząsnęło wszystkimi
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.01.2023 17:09

Dodał do świeżego mięsa jednej przyprawy i zaczęło się poruszać. Pokazał wideo, które wstrząsnęło wszystkimi

mięso
Fot. YouTube @AR Theory Companion

W sieci pojawiły się upiorne nagrania. Widać na nich, jak zachowuje się mięso, kiedy dosypie się do niego zwykłej przyprawy. Filmy o zombie bywają mniej upiorne.

Pod krótkimi filmami pojawiły się setki komentarzy. Internauci zgodnie piszą, że nabrali ochoty do zostania wegetarianami, inni zaś dzielą się uczuciem obrzydzenia i lęku.

Na nagraniu mięso zaczęło uciekać ze stołu

Na jednym z nagrań widzimy, jak pewna osoba trzyma kawałek wołowiny. Została ona posypana zwykłą solą. Po tym zabiegu zaczęła kurczyć się w przedziwny sposób, drgać i poruszać się samoczynnie.

Surowa wołowina zachowuje się w ten sposób, ponieważ neurony w bardzo świeżym mięsie, które wciąż są zupełnie sprawne, zostają pobudzone przez sól. To właśnie wywołuje intensywne skurcze i „tańczenie” mięsa.

Jody sodu miały też wpływ na kurczaka, widocznego na kolejnym nagraniu. Tu sytuacja wyglądała jeszcze bardziej groteskowo: kawałek kurczaka całkiem dosłownie sam zeskoczył ze stołu.

Internauci przerażeni widokiem „tańczącego mięsa”

Na nagraniu słychać przerażony krzyk osoby, która stała w kuchni i kręciła film. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wyglądało to naprawdę odrażająco.

„Ok, więc od tak, właśnie zostałem weganinem”, „Ja chyba poproszę o sałatkę”, „Ohydne” czytamy w komentarzach pod nagraniami.

Filmy te wzbudzają tak silne emocje, ponieważ przypominają internautom, że zanim „smakowity” kawałek mięsa trafił na stół, był żywą istotą.

Zobacz filmy:

Adding salt to freshly cut muscle causes it to spasm. pic.twitter.com/h5GAp3NJYj

— Weird and Terrifying (@weirdterrifying) January 9, 2023

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie!  Taka kamizelka bardzo często ratuje życie – Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: mięso