Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Donald Tusk wydal nagły apel. Tłumy wyjdą na ulicę już jutro, gruchnęły niepokojące wieści
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.12.2021 17:12

Donald Tusk wydal nagły apel. Tłumy wyjdą na ulicę już jutro, gruchnęły niepokojące wieści

Donald Tusk
Fot. president.gov.ua, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Jutro (19 grudnia) w Warszawie ma odbyć się ogromny protest. Do wyjścia na ulice wzywa też Donald Tusk, zaznaczając, że także weźmie w nim udział. Chodzi o nowe przepisy, które zostały przegłosowane wczoraj w sejmie.

17 grudnia w sejmie sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli Lex TVN. Tym samym projekt został przegłosowany i czeka na podpis prezydenta.

Lex TVN przegłosowane. Donald Tusk wzywa do protestów

Nowelizacja ustawy zmienia zapis, dotyczący udzielania koncesji na nadawanie mediom z zagranicznym kapitałem. Przepisy, które przegłosował sejm, mogą uderzyć w TVN. Projekt zgłosił klub PIS.

Weto senatu zostało odrzucone przez sejm, teraz więc wszystko zależy od decyzji Andrzeja Dudy, który może podpisać nowelizację – lub nie. Protesty, jakie organizowane są w całej Polsce, mają uświadomić prezydentowi, że społeczeństwo nie zgadza się na walkę z niezależnymi mediami.

Największy protest jest planowany w Warszawie już jutro, 19 grudnia, o godz. 19, pod Pałacem Prezydenckim. Tusk postanowił nagłośnić sprawę, publikując na Twitterze emocjonalny apel:

Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu. #lexTVN – napisał szef opozycji.

Z kolei przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji postanowili zaapelować do Andrzeja Dudy, by nie podpisywał nowelizacji ustawy. Zamieścili też w mediach społecznościowych mapę z listą miast, w których będą odbywać się protesty.

Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu.#lexTVN

— Donald Tusk (@donaldtusk) December 17, 2021

????️ protestów w obronie #WolneMedia ????⏬???? https://t.co/eSUQJ3G6Oa#WątekAktualizowany #lexTVN #Szydło #seicento #USA #Discovery

— KOD (@Kom_Obr_Dem) December 17, 2021

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kosmetyczny trik „-30 lat w 3 dni” podbija internet. Stosuj go minutę
    2. Chcesz pozbyć się obwisłych policzków? 15 minut przed snem zrób TO
    3. Pawłowicz właśnie przeszła metamorfozę życia. Na widok jej nowej fryzury można przeżyć wstrząs