Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Donald Tusk wyjechał z Polski. Dowiedzieliśmy się, czym się zajmuje
Kamil Olek
Kamil Olek 08.09.2021 17:38

Donald Tusk wyjechał z Polski. Dowiedzieliśmy się, czym się zajmuje

Donald Tusk
screen / instagram.com/donaldtusk

Jeden z czołowych polityków Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Halicki, komentując na antenie Radia Plus decyzję o wprowadzeniu wyjątkowego, ujawnił czym obecnie zajmuje się świeżo upieczony (po raz kolejny) lider Platformy. Wbrew pozorom, były przewodniczący Rady Europejskiej nie przebywa na terenie kraju.

Donald Tusk wyjechał? Poseł ujawnia prawdę

Przed kilkoma dniami polski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu na części obszaru kraju pierwszego od 40 lat stanu wyjątkowego. Wszystko w związku z sytuacją na polsko-białoruskim pograniczu. Sejm nie skorzystał z konstytucyjnych uprawnień, pozwalających mu na uchylenie rozporządzenia prezydenta (który przychylił się do wniosku Rady Ministrów).

Niecodzienne kroki rządzących komentują na bieżąco przedstawiciele wszystkich ugrupowań politycznych. Jednym z nich był Andrzej Halicki, deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Polityk ujawnił przy okazji, co w obliczu najnowszych poczynań rządu robi Donald Tusk. Dowiedzieliśmy się tym samym, że pełniący obowiązki szefa PO przebywa… w Brukseli.

Jest bardzo ważna narada także nad kalendarzem, który dotyczy konwencji, nowego szefa, bo Donald Tusk skraca swoją kadencję. Jest tutaj. Natomiast niedawno był w dialogu z młodzieżą – powiedział Halicki, nawiązując do pełnionej przez Tuska funkcji przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Wątpliwości wyrażone przez redaktora prowadzącego rozmowę, Jacka Prusinowskiego, skwitował zaś jedynie krótki komentarzem.

– Organizuje konferencje. Jego aktywność jest bardzo widoczna – dodał.

Czy były premier powinien jak najszybciej wrócić do kraju?

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Policja szuka starszej kobiety. Jest podejrzana o podpalenie i zniszczenie nagrobka

Tagi: donald tusk