Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dramat na dzisiejszym pogrzebie druhów Karoliny i Łukasza. Policja wydała komunikat
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 20.09.2023 16:12

Dramat na dzisiejszym pogrzebie druhów Karoliny i Łukasza. Policja wydała komunikat

fot. Wojciech Olkuśnik/East News, Facebook/OSP Żukowo
Dramat na dzisiejszym pogrzebie druhów Karoliny i Łukasza, fot. Wojciech Olkuśnik/East News, Facebook/OSP Żukowo

W piątek w Żukowie doszło do łamiącej serce tragedii. Gdy w nocy 16 września usłyszeli wezwanie, bez wahania popędzili do śmiertelnego wypadku w miejscowości Małkowo. Niestety na miejsce już nie dotarli. W wyniku nieszczęśliwego wypadku na trasie zginęło dwoje członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzisiaj odbył się pogrzeb strażaków Karoliny i Łukasza. Dramatyczne, co działo się na cmentarzu.

W środę odbył się pogrzeb Karoliny i Łukasza

Do tragedii doszło około godziny 3:40 nad ranem w powiecie kartuskim. Ochotnicza Straż Pożarna dostała wezwanie do śmiertelnego wypadku w miejscowości Małkowo. W jednostce stawiło się pięciu strażaków, którzy niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. W drodze mieli jednak wypadek, w wyniku którego zmarli 21-letnia Karolina i 24-letni Łukasz. Jak ujawniła portalowi „Fakt” kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku:

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP.

Pogrzeb zmarłych strażaków odbył się dzisiaj. 

"Dusza strzaskana, serce popękane". Fani reagują na najnowszy post Marcina Hakiela

Przed pogrzebem Karoliny i Łukasza pożegnali ich strażacy

Dzień przed pogrzebem Karoliny i Łukasza na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku pojawiło się poruszające pożegnanie zmarłych strażaków zamieszczone przez ich kolegów po fachu. Poza informacjami osobowymi i historią ich kariery w OSP nie zabrakło także pochwały ich charakterów. 

O Karolinie można przeczytać:

Swoją postawą i zaangażowaniem skutecznie zarażała swoje koleżanki i kolegów, którzy następnie wstępowali w nasze szeregi. Nigdy nie odmawiała pomocy i zawsze było można na nią liczyć, miała również bardzo dobry kontakt z rodzeństwem.

Z kolei o Łukaszu napisano:

Przez te kilka lat swojej czynnej służby brał udział w kilkuset zdarzeniach, był jednym z druhów, którzy najczęściej stawiali się na alarm do strażnicy, aby nieść pomoc bliźniemu w potrzebie. (…) Swoją pasją pożarniczą i zaangażowaniem zaraził wielu młodych ludzi, którzy wstąpili w nasze szeregi. Wyróżniony odznaką „Strażak wzorowy”.

Na pogrzeb Karoliny i Łukasza przybyły prawdziwe tłumy

Pogrzeb Karoliny i Łukasza odbył się w środę 20 września. Ich ostatnie pożegnanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie o godzinie 10:00. Strażacy zostali pochowani na miejscowym cmentarzu.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się z pełnym ceremoniałem pożarniczym. W wydarzeniu wzięli udział najbliżsi Karoliny i Łukasza, dla których prawdziwym dramatem było pogrzebanie dwóch tak młodych osób, jak również wielu przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. W związku ze spodziewanym tłumem żałobników policja wydała oświadczenie:

Od godziny 11:00 w Żukowie z uwagi na pogrzeb tragicznie zmarłych druhów OSP mogą wystąpić utrudnienia dla zmotoryzowanych. Mowa przede wszystkim o odcinku między kościołem parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Siostry Faustyny w Żukowie, skąd wyruszy kondukt żałobny, a cmentarzem parafialnym przy ul. 3-go Maja.

Źródło: Fakt

Tagi: pogrzeb