Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Dramat Tomasza Komendy. Jest z nim bardzo źle…
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 20.03.2018 11:53

Dramat Tomasza Komendy. Jest z nim bardzo źle…

Tomasz Komenda
youtube.com

Tomasz Komenda przez 18 lat odsiadywał karę za zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Prokurator przyznał, że wymiar sprawiedliwości zawiódł, a skazany, który spędził, w więzieniu 18 lat był niewinny! Po uwolnieniu i chwilach euforii przyszło ogromne załamanie. Nie jest dobrze.

Tomasz Komenda miał zaledwie 23 lata, kiedy został skazany za brutalny gwałt i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Po 18 latach, w wieku 41 lat, dziś Tomasz wyszedł na wolności, po tym, jak okazało się, że był niewinny.

Niestety psychika ludzka, nie jest nie do złamania. Tomasz Komenda, który niesłusznie w więzieniu spędził 18 lat z 25-letniego wyroku, przechodzi załamanie. Chwile euforii po uwolnieniu nie trwały długo, teraz przyszedł kryzys.

Tomasz Komenda przechodzi załamanie

Tuż po opuszczeniu więzienia Tomasz Komenda powiedział:

– Teraz pozwólcie mi po prostu żyć. Po 18 latach jestem tu, gdzie powinienem być od początku, jestem wolnym człowiekiem. 

Niestety kilka dni po opuszczeniu więzienia, stan psychiczny mężczyzny znacznie się pogorszył:

– Minęły dwa dni i doszło do załamania. Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować, nic go nie cieszy. To straszne, jak bardzo więzienie go zniszczyło – powiedzieli bliscy Tomasza Komendy w Super Express.

Psychoterapeutka z Wrocławia, Malwina Szczygłowska, powiedziała, że Komenda może do końca życia borykać się z traumą związaną z pobytem w więzieniu. Mężczyzna będzie musiał również nauczyć się od nowa funkcjonować w świecie oraz na nowo zacząć podejmować, nawet najprostsze decyzje:

– Może mieć zaburzenia depresyjno-lękowe. Do końca życia może borykać się z traumą związaną z pobytem w więzieniu – powiedziała Szczygłowska.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żona Piotra Żyły znów atakuje. Padły mocne słowa
  2. Ślub od pierwszego wejrzenia: skazywali ich na porażkę, po roku nadal są szczęśliwi
  3. Barciś ujawnia prawdę. „Wszystkich was okłamałem”

źródło: pikio.pl