Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dwoje dzieci ma trzech ojców. Niewiarygodny przypadek
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 15.12.2020 10:09

Dwoje dzieci ma trzech ojców. Niewiarygodny przypadek

mężczyźni
fot.unsplash.com/Matheus Ferrero

Dwoje dzieci ma trzech ojców. Brzmi nieprawdopodobnie? Takie są realia jednej z rodzin w Kalifornii. Trójka mężczyzn tworząca poliamoryczną rodzinę wygrała sprawę w sądzie. Ich dwoje dzieci, które przyszły na świat dzięki metodzie in vitro, ma prawnie trzech ojców.

Pierwsze dziecko, którym jest córka mężczyzn, została spłodzona metodą in vitro. Ciążę nosiła surogatka. Dwa lata później na świat przyszedł w ten sam sposób chłopiec, syn swoich trzech ojców.

Dwoje dzieci, trzech ojców

Ian Jenkins, Alan Mayfield i Jeremy Allen Hodges z San Diego w 2017 roku wygrali sprawę w sądzie o uznanie ojcostwa. Wszyscy troje znaleźli się w akcie urodzenia swoich dzieci, jako pełnoprawni opiekunowie.

To oryginalne i niespotykane rozwiązanie odbiło się szerokim echem w mediach. Wiele osób zastanawiało się, jak dzieci zwracają się do swoich trzech ojców.

Podobno inaczej nazywają każdego z nich: Jeremy to ”daddy”, Alan ”dada”, a Ian ”papa”.

Jeden z ojców, Jeremy Allen Hodges ma w planach wydanie książki opisującej jego model rodziny. Książka ma mieć tytuł: Trzech ojców i dziecko.

Czym jest poliamoria?

Poliamoria jest inaczej nazywana wielomiłością. Polega na relacjach miłosnych łączących więcej niż dwie osoby w tym samym czasie, z pełnym zaangażowaniem tych osób.

W wielomiłości dominuje chęć czy potrzeba posiadania wielu związków romantycznych w tym samym czasie. Nie ma tu mowy o zdradach, bo osoby będące w związku wiedzą o tym, że ich partnerzy mają jednocześnie innych partnerów.

Poliamoryzm jest uznawany za szczególną orientację seksualną. Na świecie jest wiele osób deklarujących poliamorię. Trudno jest jednak skonfrontować wielomiłość z systematycznym postrzeganiem tożsamości seksualnej.

W krytycznej ocenie wielomiłość uznaje się za anarchistyczny system wartości zwalczający przymus, dominację i kontrolę. W takich związkach bowiem każdy jest równy, nie ma mowy o patriarchacie, związki są oparte na szczerości i otwartości.

Co ważne, poliamoria jest różna od swingingu. W wielomiłości relacje opiera się na uczuciach, nie na fizyczności.

Zobacz zdjęcie:

Opublikowany przez Jeremego Allena Hodgesa Piątek, 5 czerwca 2020

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: se.pl

Tagi: dzieci ojciec
Powiązane
wpadki w Familiadzie
Najsłynniejsze wpadki z “Familiady”! Pamiętacie je? “Więcej niż jedno zwierzę to”