Rozrywka.Lelum.pl

fot. masterstudio /pixabay.com

Uwaga: Masz dziecko? Czas się kończy, zostało tylko 9 dni. Ostatni moment, żeby otrzymać dodatek do 500 plus

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

300 złotych przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) Dobry Start. Jest to dodatkowe świadczenie socjalne dla rodziców dzieci, które nadal się uczą. Jednak czas na składanie wniosków niedługo się kończy. Prawni opiekunowie mają na to czas jeszcze tylko do końca listopada.

300 złotych przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) Dobry Start. Jest to dodatkowe świadczenie socjalne dla rodziców dzieci, które nadal się uczą. Jednak czas na składanie wniosków niedługo się kończy. Prawni opiekunowie mają na to czas jeszcze tylko do końca listopada.

Okazuje się, że 500 plus to niejedyne wsparcie dla rodziców. MRiPS przypomina o programie Dobry Start, w ramach którego można jednorazowo otrzymać dodatkowe 300 złotych na każde dziecko, które się uczy.

300 złotych na każe uczące się dziecko

W ramach programu Dobry Start rodzice mogą otrzymać 300 złotych na wyprawkę dla swoich dzieci. Jest to ten sam program, który obowiązywał od 1 lipca.

Teraz resort rodziny przypomina, że czas na składanie wniosków powoli dobiega do końca. Opiekunowie mają czas jeszcze tylko do końca listopada, a więc pozostało 9 dni. Jeśli ktoś nie zdążył się zgłosić do programu, zostało mu już niewiele czasu.

Przypomnijmy, że 300 złotych na wyprawkę dla uczniów przysługuje jednorazowo na każde uczące się w szkole dziecko do ukończenia 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych — do ukończenia 24. roku życia.

Jednak żeby otrzymać wsparcie od państwa, należy złożyć wniosek. Może to zrobić zarówno matka, ojciec, jak i opiekun prawny czy faktyczny dziecka. Jeśli chodzi o dzieci, które przebywają w pieczy, wniosek składa „rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej”.

michał wiśniewski

Jak złożyć wniosek o świadczenie z programu Dobry Start? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina o tym na swojej stronie internetowej:

Wniosek można złożyć online przez portal informacyjno-usługowy [email protected] na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty — czytamy na stronie gov.pl.

Gdzie należy złożyć wniosek? Wnioski o świadczenie są przyjmowane w tych samych placówkach oraz instytucjach, które realizują świadczenie 500 plus.

  1. Krzysztof Jackowski musiał przekazać wszystkim. Jasnowidz ujawnił, co wydarzy się w 2021 roku
  2. 5 lat temu przez kilka miesięcy szukała ją cała Polska. Dziś na grobie Ewy Tylman widać poruszające zdanie
  3. Gwiazdor TVN dotkliwie pobity. Na miejscu od razu pojawiła się karetka, dramatyczne kulisy zdarzenia

Dziecko: Dobry Start w liczbach

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na to, jaki mają dochód. W ramach tego świadczenia nie jest sprawdzana wysokość zarobków. MRiPS podaje, że to dodatkowe pieniądze dla 4,5 mln uczniów, a roczny koszt wypłaty wyprawek to ok. 1,4 mld złotych.

Z danych resortu wynika, że od 1 lipca wpłynęło ponad 3,14 mln wniosków. Znaczna większość z nich (aż 2,24 mln) została złożona drogą elektroniczną.

Świadczenie Dobry Start po raz pierwszy zostało wypłacone w 2018 roku. Od tamtej pory do rodzin trafiło 2,67 mld złotych. Trzeba dodać, że pieniądze są również wypłacane w przypadku pobierania nauki w szkołach policealnych i szkołach dla dorosłych.

Termin składania wniosków mija 30 listopada! Rodziców młodszych dzieci mogą zainteresować również zmiany dla przedszkoli oraz żłobków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie pieniędzy z programu Dobry Start, który przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nagła akcja na placu Konstytucji, próbowały zablokować furgonetkę. Osiem radiowozów na kobiety
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Edyta Górniak grozi wyjazdem z Polski, jeśli szczepienia będą obowiązkowe. „Nie pozwolę sobie aplikować jakiejkolwiek chemii”
  4. Lewandowski pokazał luksusowy pokój córek. Ich wielkość przypomina raczej salon, widok odbiera mowę
  5. Zenek Martyniuk z bukietem róż na peronie. Co się dzieje? Nie czekał na swoją żonę Danutę
  6. Właściciele zgotowali suczce straszliwy los. Czekali do ostatniej chwili, nie chcieli, by prawda wyszła na jaw
  7. Wiemy, czym jeździł Robert Lewandowski, zanim odniósł sukces. To nie było auto marzeń (FOTO)

Źródła: biznes.radiozet.pl, gov.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

"Snajper" niedawno się oświadczył, teraz docierają przykre wieści na temat związku "Chłopaka do wzięcia"
Czytaj więcej >

Nowości

Dorota Szelągowska prowadziła "Pytanie na śniadanie" na silnych lekach. W pewnym momencie do studia wkroczył psycholog
Czytaj więcej >

Nowości

Wszyscy znają ją jako Violetkę z "Ranczo". Aktorka pokazała męża i dzieci
Czytaj więcej >

Nowości

Ludzie na stadionie przecierali oczy. Tak Anna Lewandowska wystylizowała się na mecz z Albanią
Czytaj więcej >

Nowości

Iza Krzan zgasiła Norbiego na wizji. Złapał ją za rękę, jego reakcja mówi wszystko
Czytaj więcej >

Nowości

Media ujawniają, że aktorka "Na dobre i na złe" jest w ciąży z gwiazdorem "M jak miłość". Płyną gratulacje
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]