Rozrywka.Lelum.pl

fot. https://www.instagram.com/fiammettalaguidara/

Tragiczna wiadomość gruchnęła nagle. Dziennikarka Fiammetta La Guidara nie żyje

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Tragiczne wiadomości napływają prosto z Włoch. Nie żyje znana i ceniona dziennikarka sportowa, Fiammetta La Guidara, której konikiem był motosport. Kobieta przez ponad 20 lat zajmowała się sportami wyścigowymi, a na stałe związana była z magazynem

Tragiczne wiadomości napływają prosto z Włoch. Nie żyje znana i ceniona dziennikarka sportowa, Fiammetta La Guidara, której konikiem był motosport. Kobieta przez ponad 20 lat zajmowała się sportami wyścigowymi, a na stałe związana była z magazynem

Dziennikarka przez wiele lat zaangażowana była w rozwój włoskiego motosportu, a swoim dziennikarskim profesjonalizmem i nienagannym głosem urozmaicała fanom wiele wyścigów motocyklowych. To ogromna strata.

Nie żyje dziennikarka Fiammetta La Guidara

Z nieznanych i na ten moment niezrozumiałych przyczyn zakończył się pewien etap w historii włoskiego dziennikarstwa motosportowego. Śmierć Fiammetty La Guidary spowodowała ogromne spustoszenie w sercach fanów motosportu. Kobieta przez wiele lat nie tylko pisała dla magazynu Motorsprint, ale także udzielała głosu podczas ACI Racing Weekend, czyli krajowych mistrzostw, w których trakcie odbywają się wyścigi w wielu kategoriach.

Jej oczy błyszczały radością i życiem. Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że ten wieczny uśmiech, który zawsze otaczał jej twarz, nagle zniknie w najokrutniejszy sposób – napisał Motorsprint, żegnając dziennikarkę.

Przyczyna śmierci La Guidary nie jest pewna, wiadomo jednak, że jej przyczyną mogły być komplikacje związane z ciążą. Motocykle były jej największą pasją, zatem swoją pracą łączyła przyjemne z pożytecznym. Sama poruszała się motocyklem marki BMW F650GS, którym niejednokrotnie podróżowała na wyścigi. Prywatnie była małżonką Tarcisio Bernasconiego, który zarządza zespołem Seat Motorsport Italia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Spędziła godziny zamknięta w kabinie komentatorskiej, aby z oddaniem i profesjonalizmem opowiadać o wyścigach po niekończących się sobotach i niedzielach. Głosy współtowarzyszy w kabinie się zmieniały, podczas gdy ona zawsze była głównym punktem transmisji. Niezależnie od tego, czy mieliśmy upały, czy było przeraźliwe zimno, zawsze dzielnie stała przed mikrofonem – napisał o dziennikarce jej kolega po fachu, Franco Nugnes.

Kim była Fiammetta La Guidara?

Fiametta La Guidara była włoską dziennikarką sportową, której profesją były wyścigi motocyklowe. Włoscy fani sportów motocyklowych zapamiętają ją przede wszystkim z tego, że była pierwszą kobiecą komentatorką we Włoszech na motocyklowych mistrzostwach, a także z jej licznych publikacji dla wielu tamtejszych magazynów.

Poza wcześniej wspomnianym Motorsprint miała przyjemność pisać jeszcze m.in. dla Autosprint, czy Inmoto. W 2012 roku podjęła współpracę z magazynem Aci Sport, natomiast w ubiegłym roku została rzecznikiem prasowym mistrzostw TCR [wyścigów motocyklowych – red.].

Tydzień temu mieliśmy spotkanie online, widzieliśmy się na wideokonferencji i czuła się bardzo dobrze, nie okazała żadnych problemów. Poinformowała nas, że ciąża skończy się w czerwcu i była niezwykle szczęśliwa. Nic nie wskazywało tak wielkiej tragedii – cytuje słowa kolegi dziennikarki Gaudenzio Tavoniego, rzecznika prasowego włoskich mistrzostw GT portal corriere.it.

Niestety, to nie jedyna smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni . Przypomnijmy, że w nocy z poniedziałku na wtorek w wypadku helikoptera zginął polski milioner Karol Kania. Więcej o tej tragedii przeczytacie >tutaj <.

Zobacz zdjęcie:

Dziennikarka Fiammetta La Guidara nie żyje. Miała 50 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: sportowefakty.wp.pl, corriere.it

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Ralph Kaminski pożegnał się z fanami. "Do zobaczenia", na jego profilu ogrom podziękowań
Czytaj więcej >

Nowości

Groźny wypadek, gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Kwota, którą musiał zapłacić powala na kolana
Czytaj więcej >

Nowości

Ida Nowakowska znika z "Pytania na śniadanie", nie zobaczymy jej prędko. Zamieściła komunikat
Czytaj więcej >

Nowości

Grała Malwinę Florek w "Pierwszej miłości". Agnieszka Wielgosz wypiękniała, mimo upływu lat wygląda na jeszcze młodszą
Czytaj więcej >

Nowości

Joanna Opozda w nocy opublikowała zdjęcie z synem. Widok wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Nowości

Partnerka Antka Królikowskiego nie wytrzymała. Ujawniła, co naprawdę się wydarzyło
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]