Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > 1,5-roczna dziewczynka połknęła baterię. Niewyobrażalne, w jakich męczarniach umierała
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 26.12.2020 12:18

1,5-roczna dziewczynka połknęła baterię. Niewyobrażalne, w jakich męczarniach umierała

dziewczynka
fot. pixabay.com/Alexei_other, facebook.com/Pray for Reese Hamsmith

Już nieraz życie pokazało nam, że sekunda nieuwagi może kosztować nas bardzo wiele. 1,5 roczna dziewczynka połknęła baterię i pomimo interwencji lekarza, niestety nie udało się jej uratować. W męczarniach umierała na oczach swojej mamy, która pogrążyła się w żałobie. Ciężko sobie wyobrazić emocje, które jej towarzyszyły.

Jakiś czas temu to teksańskiego szpitala w krytycznym stanie trafiła mała dziewczynka Reese Hamsmith. W pierwszej chwili lekarze nie mogli ustalić, co takiego dolega dziecku.

Dziewczynka trafiła do szpitala

Medycy byli w ciężkim szoku, kiedy zobaczyli, w jakim stanie znajduje się mała pacjentka. Dziewczynka miała poparzone gardło, przełyk oraz struny głosowe. Dlatego na początku mylnie zdiagnozowano u niej chorobę zakaźną zwaną błonicą.

Błonica to choroba zakaźna, która najczęściej występuje u dzieci. Przenosi się głównie drogą kropelkową lub bardzo rzadko przy zakażeniach przyrannych. W Polsce wprowadzono na nią obowiązkowe szczepienia ochronne.

Dawniej była prawdziwą plagą wśród dzieci. Objawia się tym, że zostają zaatakowane błony śluzowe dróg oddechowych, skóra, czasem również oczy, nos i narządy płciowe. Dzięki szczepieniom udało się ją wyeliminować, a jej przypadki są już sporadyczne.

Jednak ostatecznie prawda okazała się zupełnie inna. Dziewczynka przez przypadek połknęła coś, czego nie powinno dotykać żadne dziecko.

Dziewczynka połknęła baterię

Kiedy mama Resse, Trista Hamsmith, wróciła do domu, dokonała szokującego odkrycia. Zobaczyła, że w pilocie do telewizora brakuje jednej baterii. Szybko poinformowała o tym lekarzy, a ci zlecili wykonanie badania rentgenowskiego.

Niestety, ale jego wyniki potwierdziły najczarniejszy scenariusz. W ciele 1,5-rocznego dziecka znajdowało się ciało obce w postaci baterii. Niespełna dwulatka trafiła na stół operacyjny.

Pomimo wszelkich wysiłków lekarzom nie udało się uratować jej życia. Odeszła 17 grudnia po 2 miesiącach nieustającej walki o każdy oddech na Ziemii. Jej mama w emocjonalnym wpisie podziękowała wszystkim za modlitwę i wsparcie.

Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć słowa. […] Złamane serce, którego nigdy nie będę w stanie wyrazić. […] Nasze najdroższe dziecko Reese zmarło dziś rano i już nie cierpi. Jest wolna od bólu w domu z naszym Zbawicielem — napisała na specjalnie założonym wcześniej profilu na Facebooku, które nazwała Modlitwa za Reese Hamsmith. Udostępniała tam również zbiórki pieniędzy, które gromadziła na leczenie dziecka.

Trudno sobie wyobrazić ból po utracie dziecka. Mama dziewczynki z pewnością do końca życia zapamięta, jak jedna mała chwila nieuwagi zabrała jej ukochaną pociechę. Być może ta historia będzie dla kogoś przestrogą.

Zobacz zdjęcia:

dziewczynka

1,5-roczne dziecko połknęło baterię.

dziewczynka

Trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

dziewczynka

Niestety, ale nie udało się jej uratować.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook