Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ujawniono, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. To gwiazdor TVP
Karol Osiński
Karol Osiński 08.03.2021 12:46

Ujawniono, kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. To gwiazdor TVP

Rafał Brzozowski
fot. East News/TRICOLORS

Właśnie podano informację kto będzie reprezentować Polskę podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Jak donosi portal Plotek zdecydowano, że będzie to Rafał Brzozowski. Niestety jednocześnie dotarły do nas bardzo smutne informacje o śmierci Sanji Ilicia, reprezentanta Serbii na konkursie Eurowizji w 2018 roku. Zmarł w wyniku komplikacji po COVID-19.

Pochodzący z Serbii muzyk i kompozytor miał 69 lat. Jego profesją była gra na instrumentach klawiszowych. Założył zespół Balkanika, który miał przyjemność reprezentować Serbię na konkursie eurowizji 3 lata temu.

Sanja Ilić nie żyje

Zespół Balkanika poinformował na Instagramie o śmierci założyciela zespołu Sanji Ilicia. Mężczyzna przez długi czas zmagał się z zakażeniem koronawirusem, a powikłania pochorobowe doprowadziły do jego śmierci. Zmarł w niedzielę, 7 marca.

Nie ma słów, aby opisać smutek i ból spowodowany odejściem naszego Sanji. Był wspaniałym człowiekiem, niezwykłym artystą, kolegą, przyjacielem. Bezgranicznym wsparciem i wzorem do naśladowania. Sanja, spoczywaj w pokoju. Twoja Balkanika – napisali na Instagramie przedstawiciele zespołu Balkanika.

Sanja Ilić w latach 70. reprezentował jugosłowiański zespół rockowy San. Kiedy grupa zakończyła swoją działalność Ilić zdecydował się na komponowanie muzyki na własną rękę. W 1982 roku stworzył utwór pt. Halo Halo, który reprezentował Jugosławię na Eurowizji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zespół Balkanika został założony przez Ilicia w roku 1998. Artysta zadecydował, że jej założeniem będzie reprezentowanie i ciągłość tradycyjnej serbskiej muzyki średniowiecznej i bizantyjskiej oraz jej unowocześnianie i nagłaśnianie na całym świecie. Eurowizja była jednym z ich najważniejszych występów w karierze. Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni.

Plotek: Rafał Brzozowski reprezentantem Polski na tegorocznej Eurowizji

Portal Plotek donosi, że na tegorocznej Eurowizji Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski. Piosenkarz miał pojawić się 6 marca na planie zdjęciowym w Warszawie, gdzie nagrywany był teledysk do jego najnowszego numeru, który zaprezentuje właśnie w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski był naturalnym kandydatem, ponieważ kiedyś otarł się o zwycięstwo w preselekcjach i o mały włos nie wyleciał do Kijowa, by reprezentować nasz kraj na Eurowizji w 2017 roku. Szefostwo bardzo go lubi i mocno wierzy, że jego talent przekona również świat. W piątek Rafał nagrywał klip promujący piosenkę, z jaką powalczy o zwycięstwo – donosi informator portalu.

Po tej informacji fani nie byli zadowoleni. Ich zdaniem Eurowizja to zdecydowanie za duże progi dla byłego prowadzącego Koło Fortuny. Plotek ustalił także w jakim tonie będzie utrzymana piosenka Brzozowskiego.

Wszyscy myśleli, że postawi na balladę, w których w show Jaka to melodia? wypada świetnie. Rafał chciał jednak zaskoczyć i zdecydował się na taneczny numer. Liczy, że porwie do tańca całą Europę – czytamy.

Piosenkarz zaprezentuje swój hit już w piątek w programie Pytanie na śniadanie.

Więcej informacji wkrótce. Artykuł w aktualizacji.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Sanja Ilić, reprezentant Serbii na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Miał 69 lat.

Jak donosi portal Plotek, Rafał Brzozowski ma zostać reprezentantem Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji w Rotterdamie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl, plotek.pl