Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Fatalna wiadomość o Agnieszce Holland. Ochrona jest na miejscu, reżyserka znalazła się w poważnej sytuacji
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.09.2023 21:32

Fatalna wiadomość o Agnieszce Holland. Ochrona jest na miejscu, reżyserka znalazła się w poważnej sytuacji

Agnieszka Holland
Przykre wieści o Agnieszce Holland. Fot. KAPiF

Film Agnieszki Holland “Zielona granica” odniósł wielki sukces na festiwalu filmowym w Wenecji. Jednak łączą się z nim nie tylko głosy zachwytu krytyków, ale także kontrowersje, jakie wywołał on w Polsce. Od oficjalnej premiery filmu minął już tydzień, tymczasem o jego autorce napływają niepokojące wieści…

Kontrowersje wokół filmu Agnieszki Holland

Twórczość Agnieszki Holland jest bardzo nowatorska, a jej filmy w większości niosą za sobą ważne przesłanie. Do grona najgłośniejszych z nich - “W ciemności” i “Szarlatana” - w ostatnim czasie dołączyła także “Zielona Granica”. Został on zaprezentowany w na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie odniósł spory sukces.

“Zielona granica” opowiada o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy oraz o uchodźcach, którzy ponieśli tam śmierć. Ukazuje on jednak Polaków w nie najlepszym świetle, dlatego wywołał w naszym kraju ogromne kontrowersje. Na Agnieszkę Holland spadła fala hejtu, z którą obecnie reżyserka próbuje się jakoś uporać, choć nie jest to proste.

Mocne słowa o Polsce na festiwalu w Wenecji. Agnieszka Holland nie hamowała się na scenie, wszyscy to usłyszeli

Agnieszka Holland musi mierzyć się z ogromnym hejtem

Na festiwalu filmowym w Wenecji “Zielona granica” otrzymała Specjalną Nagrodę Jury, natomiast po zakończeniu projekcji widownia nagrodziła ją 15-minutową owacją na stojąco. W rodzimym kraju Agnieszki Holland film nie został jednak tak ciepło odebrany. O jego ostrą krytykę pokusili się nie tylko internauci, ale również sam Zbigniew Ziobro:

W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland – powiedział minister sprawiedliwości.

Ponadto związkowcy z nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej zamieścili w sieci wiele mówiący wpis: „Tylko świnie siedzą w kinie”. Spirala niechęci do Agnieszki Holland zaczęła się rozkręcać. Doszło do tego, że reżyserka zaczęła obawiać się o własne życie.

Wolność Agnieszki Holland została ograniczona. Szokujące doniesienia przekazała jej córka

Agnieszka Holland zawsze chętnie uczestniczyła w różnych wydarzeniach z życia publicznego. Była stałą bywalczynią na ściankach i czerwonych dywanach różnych eventów, które przyciągają największe gwiazdy. Niestety hejt wywołany jej najnowszym filmem zmienił cala sytuację o 180 stopni. Reżyserka niemal nie wychodzi z domu, w dodatku bardzo często towarzyszy jej ochrona.

Mama przestała wychodzić na spacery z psem, panowie z ochrony nie pozwolili jej też jeździć np. metrem czy tramwajem. Musi więc poruszać się wyłącznie samochodem. Jej wolność została ograniczona. Mama jednak zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i wie, czym kończy się nakręcanie hejtu. To słowo brzmi niewinnie, ale tak naprawdę oznacza nienawiść. Nakręcanie nienawiści może doprowadzić do zbrodni – wyznała córka Agnieszki Holland, Kasia Adamik, w wywiadzie z Plejadą. 

Projekt bez nazwy - 2023-09-30T210646.518.png
Przykre wieści o Agnieszce Holland. Fot. KAPiF

źródło: se.pl