Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
Karol Osiński
Karol Osiński 24.11.2020 22:19

Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica

Biedronka
fot. Lelum

Ferie zimowe w 2021 roku będą nieco inne niż każde poprzednie. Uczniowie z całej Polski będą mogli cieszyć się przerwą od nauki od 4 do 17 stycznia. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski w poniedziałek 23 listopada 2020 roku podał plan rządu wobec powrotu uczniów do szkół. Okazuje się, że wszystko odbywać się będzie stopniowo. Powrót dzieci do szkół jest planowany na poniedziałek 18 stycznia – czytamy na radiozet.pl.

Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w Białymstoku przypomniał, że ferie zimowe w całym kraju będą jednoterminowe. Nauka zdalna dla wszystkich uczniów została przedłużona na okres po 29 listopada.

Ferie zimowe 2021

Były minister edukacji Dariusz Piontkowski zapytany o to, czy uczniowie wrócą po feriach do szkół, stwierdził, że jednakowy termin ferii zimowych dla wszystkich ma służyć przede wszystkim temu, by przynajmniej część uczniów mogła z powrotem rozpocząć zajęcia stacjonarne w swoich szkołach.

Będziemy postulowali, by w pierwszej kolejności wróciły tam (do szkół) dzieci najmłodsze z klas I-III, ósmoklasiści, maturzyści i ostatnie klasy szkół zawodowych, te, które prowadzą zajęcia praktyczne, a jeżeli liczba zachorowań spadnie bardzo mocno, to wtedy być może także i pozostali uczniowie będą mogli wrócić do stacjonarnych zajęć – mówił Dariusz Piontkowski.

Wiceminister edukacji zapytany został także o termin przeprowadzenia klasyfikacji po pierwszym półroczu w związku ze skumulowaniem ferii. Były szef resortu edukacji odpowiedział, że obecnie nie ma jeszcze jednego terminu zakończenia semestru w Polsce.

Dlatego m.in. poszczególne województwa miały rozpoczynać ferie w różnych terminach.

Jak rozumiem, większość dyrektorów pozostanie prawdopodobnie przy tych terminach, które przyjęli w swoich szkołach – dodał Dariusz Piontkowski.

  1. Dramat w salonie piękności, nie żyje młoda kobieta. Zmarła podczas zabiegu
  2. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielkie zmiany dla kierowców i przechodniów, wejdą w życie już niedługo
  3. Krzysztof Jackowski zalał się łzami po przeczytaniu wiadomości od syna. Jego matka odeszła, jasnowidz został sam z dziećmi

Egzamin ósmoklasisty i matury

Wiceminister edukacji podczas konferencji prasowej w Białymstoku przypomniał również o zmianach w egzaminie ósmoklasisty oraz maturach zaplanowanych na przyszły rok. Z ogłoszonych zmian wymienił m.in. ograniczenie obowiązującego materiału.

Podczas swojej przemowy powiedział także, że przedstawiono już wstępne propozycje zmian podstawy programowej. Minister Edukacji kilka dni temu w rozmowie z Radiem Gdańsk przedstawił decyzje, które zapadły w sprawie matur i egzaminie ósmoklasisty, a także zmianach w nauczaniu, których propozycje może przedstawić każdy obywatel.

Dariusz Piontkowski zapowiedział także, że ostateczne rozporządzenie w tej sprawie ma być ogłoszone i opublikowane w połowie grudnia 2020 roku. W trakcie konferencji padło także pytanie dotyczące próbnych matur.

Wiceszef resortu edukacji zapowiedział, że ministerstwo zaproponuje, by odbyły się one w okolicach marca w reżimie sanitarnym.

Czy szkoła zechce z tego skorzystać, to będzie już jej decyzja – dodawał wiceminier edukacji.

Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, jednak już wkrótce możemy spodziewać się oficjalnych komunikatów. Po chwili konferencja prasowa z udziałem Dariusza Piontkowskiego dobiegła końca.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. W Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźni
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wcale nie musisz kupować nowego. Genialnie prosty trik na otwarcie jednorazowego młynka do pieprzu
  4. Zobaczyła zielone wody płodowe, później było coraz gorzej. ”Kazali mi rodzić na siłę. Wyśmiewali mnie. Położna nie chciała wezwać lekarza”
  5. Wszystkie polskie rodziny czekały na informacje o feriach. Wicepremier przekazał dobrą wiadomość
  6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
  7. Na jaw wyszło, ile miał zarobić Marcin Najman w trakcie Fame MMA. Czyste szaleństwo, mało kto może śnić o takich kwotach

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl