Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Gąsowski rozjuszony do granic możliwości przez Dudę. Tak mocno jeszcze nie było, zamieścił oświadczenie
Michał Fitz
Michał Fitz 04.06.2023 18:42

Gąsowski rozjuszony do granic możliwości przez Dudę. Tak mocno jeszcze nie było, zamieścił oświadczenie

Piotr Gąsowski
fot. KAPiF

Piotr Gąsowski bez wątpienia należy do ludzi, którzy wolą się śmiać niż złościć. Jak widać, nawet jego pewne kwestie potrafią wyprowadzić z równowagi. W jego mediach społecznościowych pojawił się bowiem wyjątkowo dosadny wpis wymierzony w Andrzeja Dudę.

Aktorowi bardzo nie spodobało się to, co zrobił ostatnio prezydent w ramach swoich obowiązków. Nie przebierał w słowach.

Dlaczego Piotr Gąsowski krytykuje Andrzeja Dudę?

W ostatnim czasie najgłośniejszym tematem politycznym w kraju była ustawa, która w teorii miała eliminować z przestrzeni publicznej osoby powiązane z Rosją. Mówiło się jednak, że w praktyce będzie służyła do eliminowania jakichkolwiek przeciwników politycznych partii rządzącej. Zwracano przy tym szczególną uwagę na to, że jest niezgodna z obowiązującą w naszym kraju konstytucją.

Andrzej Duda dość szybko podpisał się pod tą ustawą, co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem społecznym. Niedługo potem wycofał się więc z tego, proponując nowelizację dokumentu. Gąsowskiemu kompletnie nie spodobało się to, że zachował się tak niekonsekwentnie.

Martyna Kupczyk nie wytrzymała, nie mogła już milczeć o Elżbiecie Romanowskiej. Ujawniła jej prawdziwe oblicze

Piotr Gąsowski o Andrzeju Dudzie

Piotr Gąsowski wprost zasugerował prezydentowi, że ten najpierw uległ presji szefa partii rządzącej, a dopiero później zreflektował się, że popełnił błąd. Zdaniem aktora szanująca się głowa państwa, która na dodatek ma wykształcenie prawnicze, nigdy nie powinna była się tak zachować.

- To jest postępowanie niegodne, niekompetentne, szkodliwe, nieodpowiedzialne, niemądre i takie…żałosne! - pisał bez ogródek Gąsowski

Piotr Gąsowski wyśmiewa angielski prezydenta

Choć Andrzej Duda nie ma problemu, by dogadywać się z zagranicznymi politykami po angielsku, media skrupulatnie wyłapują wszelkie jego wpadki. W związku z tym panuje opinia, że nasz prezydent niezbyt dobrze rozmawia w tym języku. Ten fakt postanowił wyśmiać Gąsowski w dalszej części wpisu.

- Nie jest Pan „niezłomny”, jak Pan deklarował! Z resztą, nigdy Pan nie był! Dys ys,  dys ys, dys ys, ju noł, dys ys… dziast a szejm…Panie Prezydencie! szejm czyli shame (ang.) czyli wstyd! (pisownia oryginalna - przyp. red.) - czytamy w poście aktora.

Zobacz post: