Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Zawód ginekologa jest często wybierany przez mężczyzn. Dlaczego? 7 przyczyn, które mogą cię nieźle zaskoczyć
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 03.10.2019 18:59

Zawód ginekologa jest często wybierany przez mężczyzn. Dlaczego? 7 przyczyn, które mogą cię nieźle zaskoczyć

agnieszka
Photo by Online Marketing on Unsplash

Ginekolog to z pewnością bardzo specyficzny zawód. Wiele osób na pewno jest ciekawych, co powoduje osobami, którzy po medycynie decydują się właśnie na wybór tej specjalizacji. Tym bardziej że wiele kobiet mimo wszystko krępuje się pójść do tego specjalisty, który zajmuje się przecież kwestiami bardzo intymnymi. Szczególnie kiedy jest to mężczyzna.

No właśnie, mężczyzna-ginekolog to bardzo ciekawy przypadek. Szczególnie młode kobiety zazwyczaj krępują się taką wizytą. Płeć lekarza budzi w tym przypadku zastrzeżenia. Dziewczyny zastanawiają się, co mężczyzna widzi w takim zawodzie. Co, jeśli okaże się, że na przykład jego intencje nie są do końca czyste, że chce sobie popatrzeć?

Dlaczego akurat zawód: ginekolog?

Magazyn „The Cut” przeprowadził ankietę wśród mężczyzn-ginekologów w przedziale wiekowym od 30 do 70 lat i zapytał, co sprawiło, że wybrali właśnie taką specjalizację. Czy ich odpowiedzi są dla ciebie zaskakujące? Zobacz, co powiedzieli.

Kobiety to lepsi pacjenci

Okazuje się, że mężczyźni są złymi pacjentami. Nie są w stanie składnie opisać lekarzom, co dokładnie im dolega. Kobiety są w tym dużo lepsze — przekazują istotne informacje i słuchają zaleceń lekarzy.

Strach przed śmiercią

Pewien ginekolog jako powód, dla którego wybrał akurat tę specjalizację, podał to, że nie jest w stanie radzić sobie ze śmiercią. Chwali sobie swoją pracę, jak twierdzi, jego gabinet zawsze jest pełen nadziei.

ginekolog

Dlaczego mężczyźni wybierają ten zawód?

„Wychowałem się z sześcioma siostrami”

Kolejny z lekarzy podał atmosferę, w jakiej się wychował jako powód, dla którego wybrał akurat ten, a nie inny zawód. Jak mówi, jego życie od zawsze obracało się wokół kobiecości i problemów kobiet.

Poczucie misji

Ten ginekolog zawsze wychowywany był przez silne kobiety, dlatego uważa, że możliwość pomagania im jest największym możliwym zaszczytem, jaki może go dotknąć.

Cud narodzin

Z pewnością część mężczyzn jest równie co kobiety zachwycone cudem narodzin. Dla niektórych z nich jest to możliwość, żeby doświadczać tego pięknego wydarzenia każdego dnia.

„Wybrałem połowę ludzkości”

Po medycynie każdy lekarz musi wybrać specjalizację, a co za tym idzie — raczej ograniczone grono pacjentów. Ten mężczyzna uznał, że „nie chce się ograniczać” i wybrał specjalizację, która obejmuje połowę wszystkich ludzi na świecie.

„Nigdy nie lubiłem chirurgów”

Jak widać, nie każdy musi mieć bardzo poważne powody. Jak twierdzi ten, nie znosił chirurgów, nie lubił leczyć starszych ludzi i nie przepadał za pediatrami, a ginekologia okazała się zaskakująco „dobrą zabawą”.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ginekolog

Kobiety w Polsce stanowią większość lekarzy w ogóle. ginekolog

unsplash.comRóżne powody sprawiają, że lekarze wybierają taką a nie inną specjalizację.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Proszek Zygmunta Chajzera przez 2 dni dostępny w jednym z najpopularniejszych dyskontów
  2. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”
  3. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. To bardzo przykre
  4. Anja Rubik w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim „Prezes uważa, że edukacja seksualna to demoralizacja dzieci”
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
  7. SCHOROWANA SPRZĄTACZKA Z OLSZTYNA WYGRAŁA 13 MILIONÓW! A TO WSZYSTKO DZIĘKI NIEPOZORNEMU DROBIAZGOWI

źródła: thecut.com