Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wszystkie znamy jego głos, słyszymy go nawet kilkanaście razy dziennie. Wiedziałaś, że należy do niego?
Oktawian Góral
Oktawian Góral 15.11.2020 19:14

Wszystkie znamy jego głos, słyszymy go nawet kilkanaście razy dziennie. Wiedziałaś, że należy do niego?

głos
Screen z Tik Tok/ @karolwarda

Głos, o którym mowa, słyszysz codziennie, nawet kilka razy w ciągu jednego popołudnia. Zastanawiałaś się kiedyś, jak wygląda jego właściciel? Przychodzimy z odpowiedzią i ujawniamy wizerunek lektora z reklamy RTV EURO AGD.

Ten głos słyszysz nawet kilkanaście razy dziennie. W telewizji, w radiu, czy podczas wizyty w centrum handlowym. Zastanawiałaś się kiedyś, do kogo należy oraz jak wygląda jego właściciel? Mało brakowało, a zamiast w reklamie, słyszelibyśmy go z kościelnej ambony.

Ujawniamy czyj to głos

Nie raz zdarza się, że słyszymy czyjś głos w reklamie i zastanawiamy się, do kogo on należy oraz jak wygląda lektor.

Jedną z najpopularniejszych reklam w polskich mediach jest kampania sklepów RTV EURO AGD. Markety z elektroniką obwieszczają kilkanaście razy dziennie, że są liderem rynku w Polsce.

Nie raz zdarza się tak, że poirytowani nieustępliwą reklamą zmieniamy kanał lub stację radiową… a tam kolejna reklama EURO. Czyje usta swoim aksamitnym głosem zapewniają nas, że właśnie teraz potrzebujesz nowej pralki czy smartfona? Sprawdziliśmy.

Kim jest lektor RTV EURO AGD?

Głos w reklamie sklepów RTV EURO AGD należy do Zbigniewa Dziducha. Mężczyzna urodził się 27 grudnia 1972 roku w Tarnowskich Górach. Jest aktorem teatralnym oraz filmowym. Uznawany jest za jednego z najpopularniejszych lektorów reklamowych w Polsce.

Zbigniewa Dziducha podziwiać mogliśmy między innymi w warszawskim Teatrze Narodowym, czy na scenie Teatru na Woli. Mężczyzna występował także w Prochowni Żoliborz, Tatrze IMKA oraz w Teatrze Provisorium w Lublinie.

Głos mężczyzny usłyszeć możemy w wielu znakomitych produkcjach filmowych. Zbigniew Dziduch jest bardzo popularnym aktorem dubbigowym. Udzielał się między innymi w takich produkcjach jak: „Hobbit: Niezwykła podróż”, czy „Fałszywa dwunastka”. Ponadto podkładał głos w grach komputerowych „Neverwinter Nights”, „League of Legends” oraz rozlicznych serialach, m.in: „Samuraj Jack”, „Czarodzieje kontra Obcy”.

  1. Świerzyński z Bayer Full: ”Może te 550 tys. zł robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie”. Wyjaśnił dlaczego
  2. 10 zastępów straży, w akcji grupa poszukiwawcza, 3 osoby pod gruzami. Tragedia w centrum Polski
  3. Fatalna, niespodziewana wiadomość dla największych polskich gwiazd. Jednak nie dostaną pieniędzy z Funduszu Wsparcia Kultury?

Zobacz ten głos

Głos z reklamy EURO RTV AGD usłyszeć mogliśmy także w rodzimych produkcjach. Zbigniew Dziduch występował między innymi w „Plebanii”. Aktor jest bardzo skromny. Powiedział kiedyś o sobie: – Nie jestem rozpoznawalnym aktorem, ale mam dobrą pracę i wynagrodzenie. Gram kilka spektakli w miesiącu, a każdy jest wydarzeniem artystycznym. Niedawno zagraliśmy w spektaklu całą rodziną, a to marzenie każdego aktora – czytamy w portalu Polscy Lektorzy.

„Głos z reklamy” zdradza, że mało brakowało, a zamiast z reklam, moglibyśmy go kojarzyć z kościołów. Aktor bardzo poważnie zastanawiał się nad pójściem drogą kapłańską. W rozmowie z Polskimi Lektorami podkreśla, że jest wierzący.

– Na moją wiarę ogromny wpływ miał dom rodzinny. Pochodzę z Krupskiego Młyna, małej miejscowości położonej między Opolem, Częstochową a Katowicami. Wcześnie zmarł mi ojciec. Wydaje mi się, że gdyby żył, nigdy nie zostałbym aktorem. Jak mówił mój profesor, Jan Peszek: >>Aktorem może zostać tylko ten, który potrafi się żarliwie modlić<<. Pierwsza przekazała mi wiarę mama. Szybko zostałem ministrantem i byłem nim przez 10 lat. Babcia widziała we mnie księdza. Ona sama ufała Bogu bezgranicznie – komentuje aktor.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupów
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Siedziała w więzieniu z mamą Madzi. Ujawniła, co działo się z nią w zakładzie, wstrząsające szczegóły
  4. Przekazano niezwykle smutną wiadomość. Nie żyje Halina Wiśniewska
  5. Stanie się 18 listopada o 18.00. Wszystko zostało już zapowiedziane, Strajk Kobiet wzywa w konkretne miejsce
  6. Czy kot jest zagrożeniem dla kobiet w ciąży? Przyszłe mamy powinny na siebie uważać
  7. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)

Źródło: wiemy.to, Polscy Lektorzy, FilmWeb, Polski Film