Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Lepiej miej ze sobą gotówkę. Aż 6 banków zapowiada długie przerwy techniczne
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 08.05.2020 21:37

Lepiej miej ze sobą gotówkę. Aż 6 banków zapowiada długie przerwy techniczne

zmiany
Fot. Michal Jarmoluk, pixabay.com

Gotówka okaże się lepszym rozwiązaniem, jeżeli planujecie zakupy w najbliższy weekend. Aż 6 banków już teraz zapowiada długie przerwy techniczne, które mogą uniemożliwić weekendowy shopping. Co więcej, utrudnienia będą także odczuwalne podczas korzystania z bankowości internetowej oraz mobilnej. Lepiej się przygotujcie.

Płatność gotówką z każdym rokiem jest coraz mniej popularna. Wszyscy przyzwyczaili się do płacenia kartą, która zajmuje o wiele mniej miejsca w portfelu niż papierowe banknoty, czy drobne monety. Jednak jeżeli w najbliższy weekend planujesz zakupy, lepiej zaopatrzyć się w gotówkę.

6 banków zapowiada długie przerwy techniczne

W najbliższy weekend aż 6 banków zapowiada przerwy techniczne, spowodowane modernizacją systemu. Jeżeli jesteś klientem którejś z niżej wymienionych placówek, zapoznaj się z treścią artykułu.

Alior Bank

 • Alior Bank zapowiada przerwę techniczną już dziś od godziny 19 do co najmniej 22.00. W tym czasie nie będzie możliwości korzystania z systemu inwestycyjnego. Dodatkowo od północy do godziny 7:00 zostanie zawieszona cała bankowość internetowa.

Credit Agricole

 • Bank Credit Agricole zapowiedział przerwę techniczną na 9 maja od godziny 00.00 do 7:00 rano. W tym czasie klienci banku nie będą mogli skorzystać z płatności internetowych Przelewem Online, ani za pośrednictwem Blik. Zostanie zawieszona również infolinia.

Millennium

 • Bank Millennium zapowiada utrudnienia w nocy z 9 na 10 maja. W tym czasie można spodziewać się niedostępności Millenetu, a także aplikacji mobilnej. Prawdopodobnie nie będzie można dokonywać płatności internetowych, kartami debetowymi, kredytowymi i korporacyjnymi, oraz za pomocą Blik.
 1. Wcześniejszy wiek emerytalny? Prezydent wprowadzi ogromne zmiany nie tylko dla seniorów
 2. Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje ws. wakacji. Wielu Polaków będzie załamanych
 3. Porównaliśmy ceny truskawek z poprzednim rokiem. Różnica sprawi, że złapiecie się za głowy

W ten weekend przyda się gotówka

Getin Bank

 • Getin Bank planuje przerwę również w nocy z 9 na 10 maja. Od 23:50 do 7:00 nie będzie możliwości skorzystania z bankowości internetowej, a także mobilnej.

ING

 • Klienci ING muszą natomiast przygotować się na przyszły tydzień. W nocy z 11 na 12 maja, od godziny 1:30 do 3:00 niedostępne będą wypłaty i wpłaty gotówki z bankomatów Planet Cash oraz ING. We wtorek natomiast przez pół godziny, od 8:00 wyłączone zostaną usługi API.

mBank

 • Klienci mBanku mają z całej szóstki najwięcej czasu, na przygotowanie gotówki. W nocy z 13 na 14 maja od 4:00 do 6:00 zaplanowano dwugodzinną przerwę, w czasie której nie będzie możliwości dokonywania płatności kartą, ani nawet wypłaty gotówki z bankomatu. Nie wpłacimy również gotówki do wpłatomatu.

Utrudnienia dotyczą wszystkich klientów, zarówno prywatnych jak i małych i średnich przedsiębiorstw.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

gotówka

6 banków zapowiedziało długie przerwy techniczne w najbliższym czasie, lepiej zaopatrzyć się w gotówkę.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
 2. Padł termin ws. zagranicznych lotów. Ogromna nadzieja dla wielu Polaków
 3. Czy podczas jazdy samochodem trzeba mieć maseczkę? Odpowiedź może zaskoczyć wielu kierowców
 4. To już 12 dzień poszukiwań Kacperka. Policja opublikowała nagranie z poszukiwań, do akcji dołączyły drony
 5. Kobieta nie mogła nigdzie znaleźć swojego boksera. Weszła do pokoju dziecka i zaniemówiła
 6. Czy obostrzenia mogą niebawem powrócić? Łukasz Szumowski przekazał mało pocieszające wieści

Źródło: biznes.interia.pl